WTA Eastbourne: Karolina Woźniacka obroniła piłkę meczową i powalczy o tytuł

Dunka Karolina Woźniacka obroniła piłkę meczową i pokonała Niemkę Andżelikę Kerber w półfinale turnieju WTA Premier na kortach trawiastych w Eastbourne.

Karolina Woźniacka Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Karolina Woźniacka (WTA 2) i Andżelika Kerber (WTA 11) po raz drugi trafiły na siebie w półfinale turnieju w Eastbourne. W 2014 roku w trzech setach zwyciężyła Niemka. Tym razem wygrała Dunka 2:6, 7:6(4), 6:4 po stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu.

W pierwszym secie Woźniacka od 2:1 straciła pięć gemów z rzędu. W drugiej partii prowadziła 4:1, by kilkanaście minut później przegrywać 5:6. W 12. gemie obroniła piłkę meczową forhendem wieńcząc genialną wymianę. W tie breaku wiceliderka rankingu odskoczyła na 4-0 i Kerber, mimo ambitnej walki, nie była w stanie odwrócić jego losów. W decydującej odsłonie było tylko jedno przełamanie, które Woźniacka uzyskała na 3:2.

W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu więcej punktów zdobyła Kerber (102-95), ale te najważniejsze padły łupem Woźniackiej. Dunka posłała 34 kończące uderzenia i popełniła 24 niewymuszone błędy. Niemce naliczono 42 piłki wygrane bezpośrednio i 19 pomyłek.

Woźniacka poprawiła na 7-8 bilans meczów z Kerber. Obie tenisistki wcześniej po dwa razy wystąpiły w finale w Eastbourne. Niemka w 2012 i 2014 roku przegrała po trzysetowych bojach z Tamirą Paszek i Madison Keys. W tym pierwszym spotkaniu zmarnowała pięć piłek meczowych. Woźniacka triumfowała w 2009 roku po zwycięstwie nad Virginie Razzano, a w ubiegłym sezonie uległa Karolinie Pliskovej.

W trzecim finale w Eastbourne rywalką Woźniackiej będzie Aryna Sabalenka, pogromczyni Agnieszki Radwańskiej. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Dunka powalczy o 29. singlowy tytuł w głównym cyklu, drugi w 2018 roku, po Australian Open.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 852 tys. dolarów
piątek, 29 czerwca

półfinał gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Andżelika Kerber (Niemcy, 4) 2:6, 7:6(4), 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)