Wimbledon: juniorska mistrzyni postraszyła Kerber. Barty pożegnała Bouchard

Andżelika Kerber w trzech setach pokonała 18-letnią Claire Liu w II rundzie Wimbledonu. Ashleigh Barty wyeliminowała Eugenie Bouchard.

Andżelika Kerber Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W II rundzie Andżelika Kerber (WTA 10) nie miała łatwej przeprawy z Claire Liu (WTA 237). Amerykanka to triumfatorka juniorskiego Wimbledonu 2016 w deblu i 2017 w singlu. Niemka pokonała ją 3:6, 6:2, 6:4. W pierwszym secie była liderka rankingu nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W drugiej partii była wyraźnie lepsza, a w trzeciej, po serii obustronnych przełamań, opanowała sytuację i awansowała dalej.

W trwającym godzinę i 54 minuty meczu obie tenisistki miały po 13 break pointów. Kerber pięć razy oddała podanie, a sama uzyskała sześć przełamań. Niemka posłała 24 kończące uderzenia i popełniła 33 niewymuszone błędy. Liu miała 30 piłek wygranych bezpośrednio i 44 pomyłki.

W III rundzie Kerber zagra z Naomi Osaką (WTA 18), która pokonała 6:3, 6:4 Katie Boulter (WTA 122). W ciągu 78 minut Japonka zdobyła 35 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła siedem z ośmiu break pointów. Naliczono jej 24 kończące uderzenia i siedem niewymuszonych błędów. Brytyjce zanotowano 17 piłek wygranych bezpośrednio i osiem pomyłek. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w ostatnich tygodniach. W Birmingham Osaka oddała Boulter trzy gemy. Z Kerber Japonka mia bilans meczów 1-2.

Ashleigh Barty (WTA 17) wygrała 6:4, 7:5 z Eugenie Bouchard (WTA 188), finalistką imprezy z 2014 roku. W drugiej partii Australijka wróciła z 2:5 po obronie piłki setowej. W trwającym 91 minut meczu tenisistka z Ipswich zaserwowała dziewięć asów i odparła pięć z sześciu break pointów. Posłała 27 kończących uderzeń przy 19 niewymuszonych błędach. Bouchard miała 23 piłki wygrane bezpośrednio i 14 pomyłek.

W starciu Australijek Daria Gawriłowa (WTA 25) pokonała 6:4, 6:1 Samanthę Stosur (WTA 86). Tenisistka z Melbourne zgarnęła 17 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 16 break pointów. Miała więcej kończących uderzeń (22 do 16) i dużo mniej niewymuszonych błędów niż mistrzyni US Open 2011 (13 do 26). Gawriłowa wyrównała na 3-3 bilans meczów ze Stosur. Była to ich czwarta konfrontacja w tym roku.

Katerina Siniakova (WTA 42) zwyciężyła 5:7, 6:4, 9:7 Ons Jabeur (WTA 130). W trzecim secie Czeszka wróciła z 2:5 i obroniła piłkę meczową. W trwającym dwie godziny i 27 minut spotkaniu zamieniła na przełamanie siedem z ośmiu okazji. Barbora Strycova (WTA 23) zdobyła 26 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:1, 6:4 Łesię Curenko (WTA 34).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)