Wimbledon: Andżelika Kerber efektownym krokiem w IV rundzie. Awans Alaksandry Sasnowicz

Niemka Andżelika Kerber pokonała Japonkę Naomi Osakę w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Białorusinka Alaksandra Sasnowicz odprawiła Australijkę Darię Gawriłową.

Andżelika Kerber Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Po trudnym meczu z kwalifikantką Claire Liu, Andżelika Kerber (WTA 10) łatwo uporała się z Naomi Osaką (WTA 18) w III rundzie Wimbledonu. Niemka nie musiała bronić ani jednego break pointa i wygrała 6:2, 6:4 po 63 minutach. W pierwszym secie była liderka rankingu uzyskała dwa przełamania. W gemie otwarcia drugiej partii Japonka oddała podanie do zera i do końca nie była w stanie odrobić straty.

Kerber była niesamowicie skuteczna. Posłała 23 kończące uderzenia przy zaledwie pięciu niewymuszonych błędach. Osaka miała 28 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki. Niemka wykorzystała trzy z pięciu break pointów i zdobyła 28 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Mistrzyni Australian Open i US Open 2016 podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Japonką.

W poniedziałek Kerber powalczy o czwarty ćwierćfinał w Wimbledonie. Jej najlepszy rezultat w Londynie to finał z 2016 roku. Niemka zmierzy się z wracającą do formy po kontuzjach Belindą Bencić, z którą ma bilans meczów 1-3. Będzie to ich druga konfrontacja w wielkoszlemowym turnieju. W US Open 2014 Szwajcarka wyeliminowała Kerber w drodze do ćwierćfinału.

Daria Gawriłowa (WTA 25) przegrała 3:6, 1:6 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 50). W pierwszym secie Australijka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale straciła dziewięć z 10 kolejnych gemów. W ciągu 76 minut tenisistka z Melbourne popełniła 10 podwójnych błędów i 27 niewymuszonych przy siedmiu kończących uderzeniach. Białorusinka miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Wykorzystała sześć z 11 break pointów i zdobyła 10 z 13 punktów przy siatce.

Sasnowicz swój marsz rozpoczęła od wyeliminowania Petry Kvitovej. Białorusinka po raz pierwszy awansowała do IV rundy wielkoszlemowego turnieju. O ćwierćfinał tenisistka z Mińska zmierzy się z Jeleną Ostapenko, mistrzynią Rolanda Garrosa 2017. Będzie to ich druga konfrontacja w Wimbledonie. W ubiegłym roku w I rundzie Łotyszka zwyciężyła 6:0, 1:6, 6:3.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)