KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Australijskie media: koniec Pucharu Hopmana

Australijskie media donoszą, że rozgrywany za kilka miesięcy na przełomie grudnia i stycznia turniej w Perth może być ostatnią edycją Pucharu Hopmana.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz i Agnieszka Radwańska wygrali Puchar Hopmana w 2015 roku Getty Images / Will Russell / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz i Agnieszka Radwańska wygrali Puchar Hopmana w 2015 roku
Doniesienia dziennikarzy są związane z organizacją przez Tennis Australia i ATP tzw. Drużynowego Pucharu Świata, który ma zostać po raz pierwszy rozegrany na Antypodach na początku 2020 roku. W wielkiej imprezie o puli nagród 20 mln dolarów mają wziąć udział 24 zespoły męskie, a faza grupowa ma się odbywać w trzech miastach.

Władze stanu Zachodnia Australia dostrzegły w tym turnieju konkurencję dla Pucharu Hopmana, który corocznie gości czołowe tenisistki i tenisistów świata. Wysoka pula nagród oraz wizja zdobycia punktów do rankingu ATP z pewnością skusi wielu najlepszych zawodników do startu w Drużynowym Pucharze Świata. Działacze i władze w Perth są zainteresowani organizacją jednego z trzech takich turniejów i w tym celu rozmawiają z Tennis Australia. Jeśli tak się stanie, to na jego rzecz zostaną przekazane fundusze, które co roku są przeznaczane na Puchar Hopmana.

Na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019 roku odbędzie się 31. edycja Pucharu Hopmana. Przyjazd do Perth potwierdzili już broniący tytułu Szwajcarzy Roger Federer i Belinda Bencić oraz zeszłoroczni finaliści, Niemcy Alexander Zverev i Andżelika Kerber. Zawody są formalnie rozgrywane pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej, ale ta ograniczyła się tylko do wydania oświadczenia, w którym ubolewa, że ATP dało zielone światło do organizacji Drużynowego Pucharu Świata i nie podjęło współpracy z ITF. Prezes David Haggerty widzi w tym turnieju sporą konkurencję dla Pucharu Davisa, nad którego reformą delegaci ITF będą dyskutować już w sierpniu podczas corocznego kongresu.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Pocztówka z Dzierżyńska. Miasto które na wiele lat wymazano z mapy
Czy Puchar Hopmana powinien dalej być rozgrywany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
perthnow.com.au
Komentarze (3)
 • Starigniter Zgłoś komentarz
  Szkoda mi Pucharu Hopmana. Za dużo teraz kombinują. Nie widzę powodu, aby również nie przyznawać tutaj punktów do singla. ATP mogłoby połączyć się w pewnym sensie z WTA i stworzyć
  Czytaj całość
  ranking mikstowy, i tutaj też przyznawane byłyby punkty z HC. Tenisiści i tenisitki byliby teraz klasyfikowani w nawet trzech różnych rankingach. Nie widzę jednak powodu, by w narodowych rozgrywkach jak Puchar Davisa czy Igrzyska Olimpijskie były przyznawane nagrody pieniężne, od tego powinny być indywidualne turnieje. Mam swoje pomysły od tego jak pozmieniać rozgrywki na lepsze i szkoda, że taki Puchar Hopmana, wobec którego też miałem plany, może zniknąć z kalendarzowego tenisa. Co z historią i tradycją? Te rozgrywki cieszyły się przecież dużą popularnością.
  • Prawda zwycięży Zgłoś komentarz
   Hopman Cup jest świetny :(szkoda że coś takiego zrobili. Kobiecy i męski tenis takie jedyne w swoim rodzaju połączenie... szkoda
   • Seb Glamour Zgłoś komentarz
    Co za dużo to niezdrowo.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×