WTA Bukareszt: awans Anastasiji Sevastovej. Mihaela Buzarnescu skruszyła opór Tamary Zidansek

Łotyszka Anastasija Sevastova pokonała Holenderkę Arantxę Rus i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Bukareszcie. Rumunka Mihaela Buzarnescu w dwóch zaciętych setach wygrała ze Słowenką Tamarą Zidansek.

Anastasija Sevastova Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Anastasija Sevastova
W I rundzie imprezy w Bukareszcie Anastasija Sevastova (WTA 22) miała trudną przeprawę z Dalilą Jakupović (powrót z 0:3 w trzecim secie). W środę Łotyszka pokonała 6:1, 7:5 z Arantxę Rus (WTA 111). Po jednostronnej pierwszej partii, w drugiej Holenderka poderwała się do walki i prowadziła 4:2, ale nie utrzymała przewagi. W ciągu 83 minut Sevastova zgarnęła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Sorana Cirstea lub Maryna Zaniewska.

Mihaela Buzarnescu (WTA 25) wygrała 6:3, 7:5 z Tamarą Zidansek (WTA 93). W drugim secie Rumunka wróciła ze stanu 1:4. W trwającym godzinę i 49 minut meczu było 11 przełamań, z czego siedem dla tenisistki z Bukaresztu. To dla niej pierwszy występ w turnieju głównym w jej rodzinnym mieście. W 2015 roku nie przeszła kwalifikacji. Zidansek w czerwcu zdobyła tytuł w Bol (challenger WTA z pulą nagród 125 tys. dolarów) po zwycięstwie w finale nad Magdą Linette.

- Od samego początku to był trudny mecz. W drugim secie moja gra nie wyglądała tak jak w pierwszym i Zidansek to wykorzystała, ponieważ jest bardzo dobrą tenisistką, mającą ostatnio dobre wyniki. Jest młoda, więc może osiągać wysokie poziomy - powiedziała Buzarnescu, która awansowała do szóstego w tym roku ćwierćfinału w głównym cyklu.

O półfinał Buzarnescu spotka się z Yafan Wang (WTA 84), która prowadziła 7:6(0), 3:0 z Pauline Parmentier (WTA 65), gdy Francuzka skreczowała z powodu kontuzji szyi. Chinka obroniła trzy break pointy, a sama uzyskała dwa przełamania.

Polona Hercog (WTA 90) pokonała 7:5, 6:2 Irinę Barę (WTA 151). W ciągu 96 minut Słowenka zaserwowała 10 asów i zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Kolejną rywalką Hercog będzie Ons Jabeur lub Wiera Zwonariowa.