WTA Bukareszt: Mihaela Buzarnescu pokonana. Anastasija Sevastova i Petra Martić zmierzą się w finale

W finale turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie dojdzie do konfrontacji Chorwatki Petry Martić z Łotyszką Anastasiją Sevastovą.

Petra Martić Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Petra Martić
Mihaela Buzarnescu (WTA 25) jako jedyna reprezentantka gospodarzy doszła w Bukareszcie do półfinału. W sobotę przegrała 4:6, 4:6 z Petrą Martić (WTA 60). W trwającym godzinę i 44 minuty meczu Chorwatka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała trzy z 10 szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w 2018 roku. W Birmingham w trzech setach zwyciężyła Buzarnescu.

Drugi półfinał trwał tylko 32 minuty. Anastasija Sevastova (WTA 22) wygrała 6:1 pierwszą partię z Poloną Hercog (WTA 90) i Słowenka skreczowała. Łotyszka zdobyła 31 z 50 rozegranych punktów i wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. Tenisistka z Lipawy podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Hercog.

Przed startem w Bukareszcie Martić nie była w stanie wygrać dwóch meczów z rzędu od marca. W sobotę awansowała do drugiego singlowego finału w głównym cyklu. W 2012 roku w Kuala Lumpur o tytuł zmierzyła z Su-Wei Hsieh. Chorwatka nie wytrzymała upalnych warunków panujących w stolicy Malezji i skreczowała w trzecim secie. Wcześniej wyeliminowała dwie tenisistki notowane wówczas w Top 20 rankingu, Shuai Peng i Jelenę Janković.

Sevastova wystąpi w szóstym singlowym finale w WTA Tour, drugim w Bukareszcie. Dwa lata temu przegrała 0:6, 0:6 z Simoną Halep. W niedzielę Łotyszka powalczy o trzeci tytuł (Oeiras 2010, Majorka 2017), a w poniedziałek wróci do Top 20 rankingu.

Turniej WTA w Bukareszcie rozgrywany jest od 2014 roku. Po raz drugi w finale nie wystąpi Rumunka. W pierwszej i trzeciej edycji najlepsza była Simona Halep, a w ubiegłym sezonie triumfowała Irina-Camelia Begu. W 2015 roku tytuł wywalczyła Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova po zwycięstwie nad Włoszką Sarą Errani.