ATP Madryt: Skład finału według starego scenariusza

Półfinałowe pojedynki turnieju Masters Series w Madrycie były godne tej rangi imprezy i tej fazy turnieju. Szczególnie długi i dramatyczny mecz stoczył faworyt gospodarzy do triumfu w całej imprezie - Hiszpan Rafael Nadal.

Małgorzata Niełacna

Numer jeden zawodów w swoim półfinałowym meczu walczył przeciwko fantastycznie dysponowanemu Serbowi Novakowi Djokovicowi. W tym roku już trzykrotnie grali przeciwko sobie (w ogóle było to ich już osiemnaste spotkanie), każdy z tych pojedynków rozgrywany był na nawierzchni ceglanej i każdy wygrał Nadal. Ostatni to finał turnieju Masters w Rzymie. Nie trudno było więc wskazywać faworyta i w tym pojedynku. Mecz rozpoczął się jednak od wygranej Serba w pierwszym secie po jednym przełamaniu. W drugiej odsłonie obaj świetnie serwowali i nie pozwolili sobie na utratę gema przy własnym serwisie. Tę partię w tie breaku rozstrzygnął na swoją korzyść Rafael Nadal. W decydującym secie przełamali się po jedynym razie. Jednak po ponad 4 godzinach walki o tym, kto zagra w finale zadecydować musiał kolejny tie break. Tenisiści rozegrali w nim 20 punktów i ku uciesze zdecydowanej części publiczności to Nadal zszedł z kortu jako zwycięzca.

Pojedynek jego finałowego rywala nie był aż tak długi i dramatyczny. Szwajcar Roger Federer grający w Madrycie z dwójką, wyeliminował Argentyńczyka Juana Martina Del Potro w dwóch setach, 6:3, 6:4. Do awansu wystarczyło mu odebrać serwis Argentyńczyka tylko dwukrotnie, po jednym razie w każdym z setów. Tym samym Del Potro nie udało się wziąć rewanżu za porażkę ze Szwajcarem w ćwierćfinale przed rokiem.

Mutua Madrilena, Madryt (Hiszpania)
ATP Masters 1000, pula nagród 3,7 mln euro
Sobota, 16 maja

Wyniki półfinałów singla
Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Juan Martin Del Potro (Argentyna, 5) 6:3, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Novak Djokovic (Serbia, 3) 3:6, 7:6(5), 7:6(9)

Wyniki półfinałów debla
Simon Aspelin (Szwecja) /Wesley Moodie (RPA) - Bruno Soares (Brazylia, 5) / Kevin Ullyett (Zimbabwe, 5) 3:6, 7:6(3), 10:6
Daniel Nestor (Kanada, 2) / Nenad Zimonjic (Serbia, 2) - Juan Martin Del Potro (Argentyna) / Mardy Fish (USA) 6:4, 6:3