WTA Waszyngton: deszczowych kłopotów ciąg dalszy. Ćwierćfinał Magdy Linette przerwany

Ćwierćfinał turnieju WTA w Waszyngtonie pomiędzy Magdą Linette a Donną Vekić został przerwany w pierwszym secie przy stanie 3:0 dla Chorwatki. Mecz zostanie dokończony w sobotę.

Magda Linette Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Magda Linette
Piątek w Waszyngtonie był kolejnym dniem z deszczem. Z tego powodu Magda Linette (WTA 62) i Donna Vekić (WTA 44) długo czekały, aby móc przystąpić do walki o półfinał. Pogodowe zawirowania sprawiły, że mecz Polki i Chorwatki rozpoczął się na innym korcie niż pierwotnie planowano. Na Grandstand 2 tenisistki wyszły krótko przed godz. 2:30 czasu polskiego, ale szybko musiały go opuścić.

Linette mecz rozpoczęła bardzo niemrawo. Na otwarcie oddała podanie psując drajw woleja. W trzecim gemie Polka odparła dwa break pointy, ale przy trzecim wyrzuciła forhend. W tym momencie spotkanie zostało przerwane przez deszcz i piątego dnia turnieju już go nie wznowiono.

Na Grandstand 2 Linette i Vekić wrócą w sobotę o godz. 18:00 czasu polskiego. Zwyciężczyni tego meczu o godz. 3:00 w nocy zmierzy się z Chinką Saisai Zheng lub Amerykanką Allie Kiick.

W II rundzie Polka wyeliminowała Japonkę Naomi Osakę i odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 20 rankingu. Chorwatka była zagrożona odpadnięciem, ale pokonała Węgierkę Fanny Stollar po obronie trzech piłek meczowych.

Obie tenisistki w ostatnim czasie przeżywają dobry okres na zawodowych kortach. Linette w Nanchangu dotarła do półfinału i przerwała złą serię (od kwietnia nie potrafiła wygrać meczu w głównym cyklu). Vekić zanotowała dwa udane występy na trawie. W Nottingham osiągnęła półfinał, a w Wimbledonie awansowała do IV rundy i jest to jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat. W Londynie po drodze odprawiła Sloane Stephens.