WTA Montreal: zwycięstwa Venus Williams i Magdaleny Rybarikovej. Mecz Marii Szarapowej przerwany

Venus Williams pokonała Caroline Dolehide w I rundzie turnieju WTA Premier 5 w Montrealu. Spotkanie Marii Szarapowej z Sesil Karatanczewą zostało przerwane z powodu deszczu.

Venus Williams Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Venus Williams
Venus Williams (WTA 14) lato w Ameryce Północnej rozpoczęła w San Jose, gdzie odpadła w ćwierćfinale. W Montrealu Amerykanka na początek pokonała 7:5, 6:1 swoją rodaczkę Caroline Dolehide (WTA 124).

W pierwszym secie była liderka rankingu wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 77 minut zdobyła 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 10 break pointów.

- Wydaje mi się, że Caroline miała naprawdę świetny drugi serwis. W drugim secie czułam się lepiej, bo w pierwszym ciągle próbowałam poznać jej grę. Myślę, że ona miała większą przewagę, bo zapewne widziała więcej moich meczów niż ja ją grającą. Pierwsza partia była dosyć wyrównana - powiedziała Williams. Kolejną rywalką finalistki kanadyjskiej imprezy z 2014 roku będzie jedna z Rumunek, Monica Niculescu lub Sorana Cirstea.

Magdalena Rybarikova (WTA 29) zwyciężyła 3:6, 7:6(6), 6:2 Barborę Strycovą (WTA 21). Czeszka nie wykorzystała serwisu po zwycięstwo przy stanie 6:3, 5:4. W tie breaku drugiego seta Słowaczka wróciła z 1-3. W trwającym dwie godziny i 40 minut meczu tenisistka z Bratysławy zaserwowała siedem asów i zgarnęła 41 z 56 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obie zawodniczki miały po 13 break pointów. Rybarikova cztery razy straciła serwis, a sama uzyskała pięć przełamań. W II rundzie Słowaczka zmierzy się z Francuzką Caroline Garcią.

Łesia Curenko (WTA 45) pokonała 6:4, 6:2 Katie Boulter (WTA 114). W ciągu 84 minut Ukrainka zamieniła na przełamanie pięć z 11 szans. Kolejną jej przeciwniczką będzie Japonka Naomi Osaka lub Hiszpanka Carla Suarez.

Dwa mecze nie zostały dokończone z powodu deszczu. Maria Szarapowa (WTA 22) i Bułgarka Sesił Karatanczewa (WTA 229) rozegrały pięć gemów. Kort opuściły przy stanie 4:1 dla byłej liderki rankingu. Rosjanka to finalistka Rogers Cup z 2009 roku. W drugim secie przerwane zostało spotkanie Francuzki Alize Cornet (WTA 34) z Niemką Tatjaną Marią (WTA 81).

Alize Cornet (Francja) - Tatjana Maria (Niemcy) 4:6, 2:1 *do dokończenia

wolne losy: Simona Halep (Rumunia, 1), Karolina Woźniacka (Dania, 2), Sloane Stephens (USA, 3), Andżelika Kerber (Niemcy, 4), Elina Switolina (Ukraina, 5), Caroline Garcia (Francja, 6), Garbine Muguruza (Hiszpania, 7), Petra Kvitova (Czechy, 8)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Venus Williams awansuje do III rundy turnieju WTA w Montrealu?