Olga Janczuk wróciła po swoje. Ukrainka wygrała drugą edycję Warsaw Sports Group Open

Olga Janczuk zwyciężyła w drugiej edycji turnieju Warsaw Sports Group Open. W niedzielnym finale rozgrywanym na kortach Warszawianki wygrała w trzech setach z Argentynką Victorią Bosio.

Rafał Smoliński
Olga Janczuk Twitter / Warsaw Sports Group / Na zdjęciu: Olga Janczuk
Niedzielny finał został rozegrany zgodnie z planem na korcie centralnym Warszawianki, choć opady deszczu dały jeszcze w nocy o sobie znać. W pierwszym secie Olga Janczuk (WTA 335) prowadziła po dwóch przełamaniach już 5:2. Premierową odsłonę zwieńczyła przy serwisie rywalki w dziewiątym gemie.

Victoria Bosio (WTA 387) musiała również gonić wynik w drugiej odsłonie, ale tym razem się jej udało. Argentynka wygrała od stanu 3:4 trzy gemy, dzięki czemu doprowadziła do wyrównania stanu spotkania. W decydującej partii powtórzyła się jednak sytuacja z pierwszego seta. Janczuk szybko przełamała, a zdobytej przewagi już nie oddała. Po dwóch godzinach i 48 minutach triumfowała 6:3, 4:6, 6:3.

Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów, która w zeszłym roku przegrała w Warszawie w meczu o tytuł z Włoszką Martiną Trevisan, wywalczyła 11. singlowe trofeum na zawodowych kortach. Zdobyła także 50 punków do rankingu WTA, zaś pokonana przez nią Bosio otrzyma ich 30. Argentynka chciała w polskiej stolicy sięgnąć po piąte mistrzostwo w karierze.

Warsaw Sports Group Open, Warszawa (Polska)