WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

ITF Poznań: 12 Polaków w Talex Open 2018. Maciej Rajski nie przeszedł I rundy

12 reprezentantów Polski znalazło się w głównej drabince turnieju Talex Open 2018. Poznańskie zawody są ostatnim męskim futuresem rozgrywanym w tym roku w naszym kraju.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Maciej Rajski

Na bazie rankingu w głównej drabince znaleźli się Michał Dembek, Maciej Rajski, Paweł Ciaś i Maciej Smoła. Dzikie karty od organizatorów otrzymali Kacper Żuk, Norbert Tadyszak, Marcel Politowicz i Daniel Michalski, a trzystopniowe eliminacje udanie przeszli Karol Drzewiecki, Adrian Andrzejczuk, Michał Mikuła i Piotr Gryńkowski.

W poniedziałek do rywalizacji przystąpił z Polaków tylko Rajski, który spotkał się z Christianem Lindellem. W partii otwarcia Szwed był lepszy o dwa przełamania, natomiast w drugim secie o jedno, dzięki czemu triumfował ostatecznie 6:2, 6:4. Pierwszy dzień nie był udany dla Brazylijczyków. Jose Pereira przegrał 4:6, 3:6 z Holendrem Gijsem Brouwerem, a Eduardo Dischinger uległ 6:7(4), 6:7(5) Ukraińcowi Władysławowi Orłowowi.

Na wtorek organizatorzy Talex Open 2018 zaplanowali do rozegrania kolejne 13 spotkań I rundy singla oraz trzy mecze turnieju debla. W Poznaniu dojdzie do trzech polskich pojedynków, bowiem o miejsce w 1/8 finału powalczą ze sobą Dembek i Drzewiecki, Ciaś i Żuk oraz Smoła i Tadyszak.

Talex Open, Poznań (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

I runda gry pojedynczej:

wtorek, 21 sierpnia

Dimitar Kuzmanow (Bułgaria, 1) - Witalij Szczerba (Ukraina, Q)
Michał Dembek (Polska) - Karol Drzewiecki (Polska, Q)
Kacper Żuk (Polska, WC) - Paweł Ciaś (Polska, 7)
Jeroen Vanneste (Belgia, 4) - Nikita Masztakow (Ukraina, Q)
Adrian Andrzejczuk (Polska, Q) - Artem Smirnow (Ukraina)
Norbert Tadyszak (Polska, WC) - Maciej Smoła (Polska)
Artem Dubriwnij (Rosja) - Germain Gigounon (Belgia, 5)
Robin Stanek (Czechy) - Robert Strombachs (Niemcy, LL)
Piotr Gryńkowski (Polska, Q) - Jelle Sels (Holandia, 3)
Pedro Sakamoto (Brazylia, 8) - Michał Mikuła (Polska, Q)
Petr Nouza (Czechy, Q) - Marcel Politowicz (Polska, WC)
Georgij Krawczenko (Ukraina, Q) - Joao Pedro Sorgi (Brazylia)
Daniel Michalski (Polska, WC) - Marek Jaloviec (Czechy, 2)

poniedziałek, 20 sierpnia

Christian Lindell (Szwecja) - Maciej Rajski (Polska) 6:2, 6:4
Gijs Brouwer (Holandia, 6) - Jose Pereira (Brazylia) 6:4, 6:3
Władysław Orłow (Ukraina) - Eduardo Dischinger (Brazylia) 7:6(4), 7:6(5)

GRA PODWÓJNA

I runda gry podwójnej:

wtorek, 21 sierpnia

Tomasz Bednarek (Polska, 1) / Szymon Walków (Polska, 1) - Adrian Andrzejczuk (Polska) / Kacper Żuk (Polska)

Max Steinberger (Polska, WC) / Jan Wajdemajer (Polska, WC) - Christian Lindell (Szwecja) / Jose Pereira (Brazylia)

Daniel Michalski (Polska, WC) / Michał Mikuła (Polska, WC) - Karol Drzewiecki (Polska, 2) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 2)

poniedziałek, 20 sierpnia

Pedro Sakamoto (Brazylia) / Joao Pedro Sorgi (Brazylia) - Paweł Ciaś (Polska, WC) / Marcel Politowicz (Polska, WC) 6:3, 6:4

Germain Gigounon (Belgia, 3) / Jeroen Vanneste (Belgia, 3) - Gijs Brouwer (Holandia) / Jelle Sels (Holandia) 6:2, 7:6(4)

Artem Dubriwnij (Rosja) / Witalij Szczerba (Ukraina) - Maciej Smoła (Polska) / Robert Strombachs (Niemcy) 6:4, 6:4

Petr Nouza (Czechy, 4) / David Skoch (Czechy, 4) - Nikita Masztakow (Ukraina) / Władysław Orłow (Ukraina) 6:4, 6:3

Eduardo Dischinger (Brazylia) / Robin Stanek (Czechy) - Michał Dembek (Polska) / Andriej Kapaś (Polska) 6:1, 7:5

ELIMINACJE GRY POJEDYNCZEJ

III runda eliminacji gry pojedynczej:

poniedziałek, 20 sierpnia

Petr Nouza (Czechy, 1) - Piotr Galus (Polska) 6:0, 6:0
Nikita Masztakow (Ukraina, 2) - Michał Wargocki (Polska) 6:1, 7:6(4)
Adrian Andrzejczuk (Polska, 3) - Adam Mlazga (Polska) 5:7, 6:3, 6:2
Karol Drzewiecki (Polska, 4) - Simonas Zukauskas (Litwa) 4:6, 6:3, 6:4
Michał Mikuła (Polska) - Viktor Kostin (Niemcy) 6:4, 6:3
Georgij Krawczenko (Ukraina, 6) - Krzysztof Mlazga (Polska) 6:1, 6:1
Witalij Szczerba (Ukraina, 7) - Mikołaj Borkowski (Polska) 6:2, 6:4
Piotr Gryńkowski (Polska, 9) - Robert Strombachs (Niemcy, 8) 6:1, 6:1

II runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 19 sierpnia

Petr Nouza (Czechy, 1) - Gabriele Maria Noce (Włochy) 6:2, 7:5
Piotr Galus (Polska) - Jan Wajdemajer (Polska) 6:2, 4:2 i krecz
Nikita Masztakow (Ukraina, 2) - Arvid Nordquist (Szwecja) 7:5, 7:6(6)
Michał Wargocki (Polska) - Boris Neiman (Rosja) 6:1, 6:2
Adrian Andrzejczuk (Polska, 3) - Ołeksander Kyryczenko (Ukraina) 6:3, 3:6, 7:6(6)
Adam Mlazga (Polska) - Cristiano Russo (Włochy) 6:4, 6:1
Karol Drzewiecki (Polska, 4) - Tomasz Bednarek (Polska) 6:3, 6:4
Simonas Zukauskas (Litwa) - Samuel Pointon (Wielka Brytania) 7:5, 6:3
Michał Mikuła (Polska) - Mateusz Terczyński (Polska, 5) 7:6(4), 6:4
Viktor Kostin (Niemcy) - Dominik Nazaruk (Polska, 10) 6:2, 5:7, 7:5
Georgij Krawczenko (Ukraina, 6) - Max Steinberger (Polska) 6:1, 6:1
Krzysztof Mlazga (Polska) - Yann Wójcik (Polska, 11) 6:3, 6:3
Witalij Szczerba (Ukraina, 7) - Karol Filar (Polska) 6:3, 6:3
Mikołaj Borkowski (Polska) - Daniel Kossek (Polska, 12) 6:4, 6:2
Robert Strombachs (Niemcy, 8) - Noe Sytkow (Polska) 6:0, 6:1
Piotr Gryńkowski (Polska, 9) - Tomasz Dudek (Polska) 6:4, 6:3

I runda eliminacji gry pojedynczej:

sobota, 18 sierpnia

Gabriele Maria Noce (Włochy) - Juliusz Bienkiewicz (Polska) 6:3, 6:2
Piotr Galus (Polska) - Michał Bedra (Polska) 6:1, 4:6, 6:2
Jan Wajdemajer (Polska) - Bartłomiej Andrzejczak (Polska) 6:3, 6:3
Arvid Nordquist (Szwecja) - Jarosław Andrzejczak (Polska) 6:0, 6:0
Michał Wargocki (Polska) - Witold Konopko (Polska) 6:1, 6:1
Ołeksander Kyryczenko (Ukraina) - Mehrdad Shahidipour (Iran) 6:1, 6:1
Cristiano Russo (Włochy) - Nicholares Solarewicz (USA) 6:2, 4:6, 6:1
Tomasz Bednarek (Polska) - Danił Cebrenko (Ukraina) 6:1, 4:6, 6:4
Samuel Pointon (Wielka Brytania) - Patryk Kosiński (Polska) 7:6(5), 6:2
Michał Mikuła (Polska) - Mikołaj Szmyrgała (Polska) 6:2, 6:0
Viktor Kostin (Niemcy) - Nikita Gudożnikow (Rosja) 6:2, 6:2
Max Steinberger (Polska) - Denis Pisarczuk (Rosja) 6:0, 6:2
Krzysztof Mlazga (Polska) - Adam Bronka (Australia) 6:2, 6:4
Karol Filar (Polska) - Bartosz Bujakiewicz (Polska) 6:3, 6:3
Mikołaj Borkowski (Polska) - Mateusz Piątek (Polska) 6:0, 2:0 i krecz
Noe Sytkow (Polska) - Bartosz Łosiak (Polska) 6:3, 3:6, 6:3
Tomasz Dudek (Polska) - Paulius Matulevicius (Litwa) 6:0, 6:0

wolne losy: Petr Nouza (Czechy, 1); Nikita Masztakow (Ukraina, 2); Adrian Andrzejczuk (Polska, 3); Karol Drzewiecki (Polska, 4); Mateusz Terczyński (Polska, 5); Georgij Krawczenko (Ukraina, 6); Witalij Szczerba (Ukraina, 7); Robert Strombachs (Niemcy, 8); Piotr Gryńkowski (Polska, 9); Dominik Nazaruk (Polska, 10); Yann Wójcik (Polska, 11); Daniel Kossek (Polska, 12); Boris Neiman (Rosja); Adam Mlazga (Polska); Simonas Zukauskas (Litwa)

ZOBACZ WIDEO Serie A: piękny gol Stępińskiego nie pomógł. Juventus szczęśliwie wygrał w debiucie Ronaldo [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Czy polski tenisista osiągnie półfinał Talex Open 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×