WTA Strasbourg: Garrigues w 2. rundzie

Anabel Medina Garrigues (nr 1) pokonała Yaninę Wickmayer 1:6, 6:3, 6:3 i awansowała do drugiej rundy turnieju Internationaux de Strasbourg rozgrywanego na kortach ziemnych w Strasburgu (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

W pierwszym secie Hiszpanka zdołała zdobyć tylko 15 punktów i dwukrotnie straciła własne podanie. Wygrała drugiego seta zaliczając dwa breaki, a w trzeciej partii zawodniczki urządziły sobie festiwal przełamań. Na dziewięć rozegranych gemów sześć kończyło się przełamaniami, w tym cztery na korzyść Garrigues.

Anabel Medina Garrigues to dwukrotna triumfatorka turnieju w Strasburgu z 2005 i 2007 roku.

Z turniejem pożegnały się we wtorek cztery rozstawione zawodniczki, w tym reprezentantka gospodarzy Nathalie Dechy (nr 8). Doświadczona Francuzka, która w 2005 roku doszła do półfinału Australian Open, przegrała z Rosjanką Ałłą Kudriawcewą (74 WTA) 0:6, 7:6 (7-5), 3:6.

Kibiców gospodarzy pocieszyła Julie Coin (67 WTA). Francuzka, która z ubiegłorocznego US Open wyeliminowała Anę Ivanovic, pokonała Jelenę Wesninę (nr 6). To drugie zwycięstwo Coin nad Rosjanką. W styczniu tego roku pokonała ją w pierwszej rundzie Australian Open. Do drugiej rundy awansowały także trzy inne Francuzki: Pauline Parmentier (77 WTA), Stephanie Foretz (103 WTA) i Stephanie Cohen-Aloro (127 WTA).

Fatalną dyspozycję serwisową zademonstrowała Anna-Lena Groenefeld (nr 7). Notowana na 59. miejscu Niemka, która w 2006 roku osiągnęła ćwierćfinał French Open, w meczu z Monicą Niculescu (59 WTA) popełniła siedem podwójnych błędów serwisowych. Rumunka stworzyła sobie aż 17 okazji na przełamanie serwisu rywalki, z których wykorzystała tylko pięć.

Było to trzecie spotkanie obu zawodniczek w tym sezonie. W Indian Wells i przed tygodniem w Madrycie zdecydowanie górą była Niemka, która oddała Rumunce odpowiednio trzy i jednego gema (drugie sety w obu spotkaniach wygrywała 6:0).

Z rozstawionych zawodniczek odpadła jeszcze Tamarine Tanasugarn (nr 5), która po raz drugi w tym sezonie przegrała z Wiktorią Kutuzową (115 WTA). W Tourhout (ITF) Ukrainka zwyciężyła 6:3, 6:2, a tym razem jeszcze pewniej 6:3, 6:0. W ciągu 58 minut aż sześć razy przełamała reprezentantkę Tajlandii i zaserwowała osiem asów.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)
WTA International, pula nagród 220 tys. dolarów
wtorek, 19 maja
wyniki

1. runda gry pojedynczej:

Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 1) - Yanina Wickmayer (Belgia) 1:6, 6:3, 6:3

Wiktoria Kutuzowa (Ukraina, Q) - Tamarine Tanasugarn (Tajlandia, 5) 6:3, 6:0

Julie Coin (Francja) - Jelena Wesnina (Rosja, 6) 6:4, 6:2

Monica Niculescu (Rumunia) - Anna-Lena Groenefeld (Niemcy, 7) 4:6, 6:2, 6:3

Ałła Kudriawcewa (Rosja) - Nathalie Dechy (Francja, 8) 6:0, 6:7 (5-7), 6:3

Pauline Parmentier (Francja) - Varvara Lepchenko (USA) 7:6 (7-5), 7:6 (7-2)

Lucie Hradecka (Czechy) - Jasmin Woehr (Niemcy, Q) 3:6, 6:1, 6:2

Stephanie Foretz (Francja) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:1, 2:6, 6:2

Stephanie Cohen-Aloro (Francja) - Mathilde Johansson (Francja) 6:4, 4:6, 6:1

Maret Ani (Estonia) - Anastazja Jakimowa (Białoruś) 6:3, 7:5

Julia Bejgelzimer (Ukraina, Q) - Claire Feuerstein (Francja, WC) 0:6, 7:6 (7-3), 6:3

1. runda gry podwójnej:

Daniilidou/Woehr (Grecja/Niemcy) - Chuang/Tanasugarn (Tajwan/Tajlandia, 1) 6:4, 7:6 (7-2)

Beygelzimer/Sun (Ukraina/Chiny) - Niculescu/Uhlirova (Rumunia/Czechy, 3) 6:4, 6:4

Birnerova/Hrdinova (Czechy) - Salerni/Jakimowa (Argentyna/Białoruś) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)