US Open: Madison Keys pewnym krokiem w III rundzie. Caroline Garcia z rewanżem na Monice Puig

Madison Keys pokonała Bernardę Perę w II rundzie US Open. Caroline Garcia wyeliminowała Monikę Puig, z którą przegrała w ubiegłym tygodniu w New Haven.

Madison Keys Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Madison Keys
Madison Keys (WTA 14) na otwarcie US Open 2018 odprawiła Pauline Parmentier. W II rundzie w starciu reprezentantek gospodarzy pokonała 6:4, 6:1 Bernardę Perę (WTA 92). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które finalistka imprezy sprzed roku uzyskała w 10. gemie. W drugiej partii dwa razy odebrała rywalce podanie i po 72 minut awansowała dalej. Keys zaserwowała osiem asów i zdobyła 25 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała trzy z dziewięciu okazji na przełamanie. Posłała 21 kończących uderzeń i popełniła 16 niewymuszonych błędów. Perra miała dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

Kolejną rywalką Keys będzie Aleksandra Krunić (WTA 49), która pokonała 6:1, 6:3 Kirsten Flipkens (WTA 57). Belgijka w I rundzie wyeliminowała Coco Vandeweghe, półfinalistkę imprezy sprzed roku. W trwającym 61 minut spotkaniu Serbka zgarnęła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 10 z 12 przy siatce. Wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Zanotowano jej 11 kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów. Flipkens miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek. Cztery lata temu Krunić wyeliminowała Keys w II rundzie US Open.

Caroline Garcia (WTA 6) szybko otrzymała okazję do rewanżu na Monice Puig (WTA 55). Mistrzyni olimpijska była górą w ubiegłym tygodniu w New Haven, a także rok temu w Dubaju. W Nowym Jorku zwyciężyła Francuzka 6:2, 1:6, 6:4. Po dwóch jednostronnych setach, w trzecim rozgorzała zażarta batalia. Jedyne przełamanie nastąpiło w nim w 10. gemie. Chwilę wcześniej tenisistka z Lyonu utrzymała podanie po odparciu sześciu break pointów (w całym meczu zniwelowała osiem z 10). W ciągu godziny i 57 minut obie zawodniczki popełniły po 27 niewymuszonych błędów. Garcia posłała 25 kończących uderzeń, a Puig miała ich o trzy mniej. Francuzka zaserwowała o dwa asy więcej (8-6).

Drugi trzysetowy mecz ma za sobą Jelena Ostapenko (WTA 10). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 turniej rozpoczęła od bitwy z Andreą Petković. W II rundzie pokonała 4:6, 6:3, 6:4 Taylor Townsend (WTA 73). W trzecim secie Amerykanka z 1:3 wyszła na 4:3, ale w trzech kolejnych gemach zdobyła cztery punkty. W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu bezkompromisowa Łotyszka popełniła 15 podwójnych błędów i w sumie 47 niewymuszonych, ale posłała też 52 kończące uderzenia. Townsend miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

Kiki Bertens (WTA 13) rozbiła 6:2, 6:1 Franceskę di Lorenzo (WTA 193). W ciągu 67 minut Holenderka zaserwowała pięć asów i zdobyła 19 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie sześć z 16 okazji. Zanotowano jej 18 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Di Lorenzo naliczono osiem piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. Bertens osiągnęła półfinał Rolanda Garrosa 2016 i ćwierćfinał Wimbledonu 2018, a w III rundzie US Open zagra po raz pierwszy. Przed przyjazdem do Nowego Jorku zdobyła tytuł w Cincinnati.

Kolejną rywalką Holenderki będzie Marketa Vondrousova (WTA 103), która pokonała 6:4, 6:3 Eugenie Bouchard (WTA 137), finalistkę Wimbledonu 2014. Kanadyjka w obu setach z 1:3 wyrównała na 3:3, ale końcówki należały do 19-letniej Czeszki. W ciągu 86 minut tenisistka z Sokolova wykorzystała sześć z 15 break pointów i po raz pierwszy awansowała do III rundy wielkoszlemowej imprezy.