Challenger Genua: Hubert Hurkacz wygrał pierwszy mecz na włoskiej mączce

Hubert Hurkacz pokonał w środę w trzech setach Włocha Andreę Arnaboldiego. Polski tenisista wygrał pierwszy w karierze mecz w głównej drabince zawodów ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Genui.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W dwóch ostatnich latach Hubert Hurkacz (ATP 109) bez powodzenia startował w AON Open. Teraz przyleciał do Genui jako tenisista, który chce potwierdzić, że należy mu się miejsce w Top 100 światowego rankingu. Wrocławianin walczy również o punkty, które pozwolą mu wystąpić w Finałach Next Gen ATP. Do tego pragnie sprawdzić się przed meczem Pucharu Davisa z Rumunią, który w dniach 15-16 września odbędzie się na mączce w miejscowości Kluż-Napoka.

Nasz reprezentant rozpoczął singlowe zmagania w Genui meczem z Andreą Arnaboldim (ATP 179). O losach pierwszego seta zadecydowało przełamanie w czwartym gemie, ale w drugiej partii Włoch szybko odskoczył na 4:0 i nie dał się zaskoczyć. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnął zatem trzeci set, w którym tenisista z Wrocławia prowadził po dwóch przełamaniach 5:1. Zawodnik gospodarzy odrobił jednego breaka, ale zaraz po zmianie stron znów stracił serwis.

Tym samym po 116 minutach 21-letni Hurkacz wygrał ostatecznie 6:3, 1:6, 6:2 i wywalczył 10 punktów do rankingu ATP. To jego szóste z rzędu zwycięstwo na kortach ziemnych, bowiem ostatni raz grał na tej nawierzchni trzy miesiące temu, gdy triumfował w Poznań Open 2018. Jego czwartkowym przeciwnikiem będzie Argentyńczyk Juan Ignacio Londero (ATP 123). Ćwierćfinaliści AON Open otrzymają po 25 punktów.