Niespodziewane wsparcie dla Igi Świątek. W Montreux kibicowały jej polskie siatkarki

Iga Świątek wygrała z Kimberley Zimmermann (6:2, 6:2) i została triumfatorką turnieju ITF w Montreux. W finale polska tenisistka mogła liczyć na wsparcie siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet.
Łukasz Witczyk
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Iga Świątek

17-letnia Polka w ostatnich tygodniach imponuje formą. W Montreux odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w turnieju rangi ITF i dzięki temu zanotuje duży awans w rankingu WTA. Iga Świątek obecnie sklasyfikowana jest na 298. miejscu, ale może liczyć na przesunięcie się w okolice 180. pozycji, co da jej możliwość gry w kwalifikacjach do Australian Open.

Świątek w finale turnieju w Montreux w dwóch setach pokonała Kimberley Zimmermann (6:2, 6:2). W meczu decydującym o tytule kibicowały jej zawodniczki siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet. - Tak oto siatkówka wsparła tenis. Zasłużone zwycięstwo tej przesympatycznej kobitki - napisała na Instagramie przyjmująca Biało-Czerwonych, Martyna Grajber.

Polskie siatkarki w ostatnich dniach również brały udział w prestiżowym turnieju w Montreux. Zawodniczki Jacka Nawrockiego zajęły w nim szóste miejsce, ale w pokonanym polu pozostawiły m.in. Brazylię, która jest jedną z drużyn uznawanych za faworytów mistrzostw świata.

Pasjonujesz się sportem i lubisz robić zdjęcia? Porady naszego eksperta, jak zabrać się za fotografię sportową, znajdziesz TUTAJ.