WTA Hiroszima: Ajla Tomljanović w II rundzie. Viktorija Golubić obroniła piłki meczowe

Australijka Ajla Tomljanović pokonała Francuzkę Fionę Ferro i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Hiroszimie. Pierwszy mecz po dramatycznym boju wygrała Szwajcarka Viktorija Golubić.

Ajla Tomljanović Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Ajla Tomljanović
Otwarte mistrzostwa Japonii ponownie zmieniły lokalizację. Po Osace i Tokio przyszedł czas na Hiroszimę. W poniedziałek w Regional Park Tennis Stadium rozpoczął się turniej główny. W I rundzie Ajla Tomljanović (WTA 60) pokonała 6:4, 6:1 Fionę Ferro (WTA 125). W ciągu 74 minut Francuzka popełniła dziewięć podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 29 punktów przy swoim drugim podaniu. Australijka wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów.

Kolejną rywalką Tomljanović będzie Lin Zhu (WTA 112), która wygrała 7:6(2), 6:2 z Miyu Kato (WTA 184). Japonka to deblowa mistrzyni turnieju w Katowicach z 2016 roku. W trwającym 94 minuty meczu Chinka zgarnęła 30 z 42 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu szans.

Viktorija Golubić (WTA 103) zwyciężyła 0:6, 6:3, 7:6(1) Misaki Doi (WTA 170). W pierwszym secie Szwajcarka zdobyła 11 punktów, a w trzecim wróciła z 3:5 i obroniła trzy piłki meczowe. Kolejną jej rywalką będzie Anna Karolina Schmiedlova (WTA 83). Słowaczka wygrała pierwszą partię 6:2 z Julią Putincewą (WTA 55) i Kazaszka skreczowała z powodu kontuzji pleców.

Saisai Zheng (WTA 76) pokonała 7:5, 6:4 Alison Riske (WTA 73). W trwającym dwie godziny i dziewięć minut spotkaniu obie tenisistki miały po 12 break pointów. Chinka trzy razy oddała podanie, a sama uzyskała pięć przełamań. Tenisistka z Kantonu po raz drugi pokonała Amerykankę w japońskiej imprezie (2015) i poprawiła na 2-4 bilans ich wszystkich meczów. Kolejną rywalką Zheng będzie Jana Fett lub Amanda Anisimova.

Luksika Kumkhum (WTA 93) zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:2 Ying-Ying Duan (WTA 120). W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu było 15 przełamań, z czego dziewięć dla Tajlandki. W II rundzie tenisistka z Chanthaburi zagra z Qiang Wang lub Priscillą Hon.

We wtorek do rywalizacji przystąpią Polki. O godz. 4:30 czasu polskiego Magda Linette zmierzy się ze Szwedką Johanną Larsson. W ostatnim spotkaniu dnia na korcie centralnym Magdalena Fręch zagra z najwyżej rozstawioną reprezentantką gospodarzy Shuai Zhang.

Hana-cupid Japan Women's Open, Hiroszima (Japonia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 10 września

I runda gry pojedynczej:

Ajla Tomljanović (Australia, 5) - Fiona Ferro (Francja) 6:4, 6:1
Saisai Zheng (Chiny, 7) - Alison Riske (USA) 7:5, 6:4
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) - Julia Putincewa (Kazachstan, 3) 6:2 i krecz
Lin Zhu (Chiny) - Miyu Kato (Japonia, WC) 7:6(3), 6:2
Luksika Kumkhum (Tajlandia) - Ying-Ying Duan (Chiny)
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Misaki Doi (Japonia, WC) 0:6, 6:3, 7:6(1)

Czy Ajla Tomljanović awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Hiroszimie?