WTA Hiroszima: trwa seria porażek Magdaleny Fręch. Polka pokonana przez Shuai Zhang

Magdalena Fręch nie może złapać rytmu z pierwszej części sezonu. Polska tenisistka przegrała szósty z rzędu mecz i odpadła w I rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Hiroszimie.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Po Rolandzie Garros 2018 wydawało się, że Magdalena Fręch (WTA 141) już wkrótce zadebiutuje w Top 100. Tymczasem po zakończeniu paryskiej imprezy wygrała tylko trzy pojedynki. Przygotowania do startu w Wimbledonie zakłóciła jej kontuzja nadgarstka. Potem nie udało się jej podbić amerykańskich kortów twardych. Teraz łodzianka przeniosła się do Azji, gdzie już w I rundzie trafiła na najwyżej rozstawioną Shuai Zhang (WTA 41).

Fręch bardzo dobrze zaczęła wtorkowe starcie z Chinką. Po przełamaniu w czwartym gemie prowadziła 3:1, ale nie wykorzystała kilku szans na zwiększenie przewagi. Wtedy do pracy wzięła się reprezentantka Państwa Środka, która wyrównała na po 3. Turniejowa "jedynka" cierpliwie wyczekiwała kolejnych szans. Przy stanie po 5 po raz drugi odebrała podanie naszej reprezentantce, po czym zwieńczyła seta wynikiem 7:5.

W drugiej odsłonie Zhang szybko pokazała, dlaczego jest notowana równo 100 miejsc wyżej od rywalki. Przełamała w pierwszym oraz piątym gemie i od tego momentu powoli zmierzała do końca pojedynku. Przy stanie 5:2 nie wyserwowała sobie zwycięstwa, jednak jeszcze przed przerwą wykorzystała piłkę meczową przy podaniu Polki. Po 88 minutach tenisistka z Tiencinu zwyciężyła 7:5, 6:3.

Fręch doznała szóstej z rzędu porażki na zawodowych kortach i nie powiększy w Hiroszimie swojego dorobku punktowego. Natomiast Zhang powalczy w czwartek o ćwierćfinał, a jej przeciwniczką będzie Japonka Nao Hibino, która wyeliminowała z turnieju Kanadyjkę Eugenie Bouchard.

Hana-cupid Japan Women's Open, Hiroszima (Japonia)