WTA Seul: przegrany set przez Agnieszkę Radwańską. Mecz przerwany z powodu deszczu

Agnieszka Radwańska przegrała pierwszą partię z Rumunką Iriną-Camelią Begu w II rundzie turnieju WTA International w Seulu. Z powodu deszczu tenisistki musiały opuścić kort i udały się do szatni.

Agnieszka Radwańska Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
Od początku czwartku pogoda była zmorą tenisistek i organizatorów turnieju w Seulu. Agnieszka Radwańska (WTA 60) i Irina-Camelia Begu (WTA 55) długo musiały czekać, aby wyjść na kort centralny. Udało się to przed godz. 12:00 czasu polskiego. Polka przegrała pierwszą partię 4:6 i mecz został przerwany z powodu deszczu.

Po wznowieniu gry Radwańska w drugim secie wyszła na 3:1, ale trzy kolejne gemy padły łupem Begu. Deszcz ponownie dał o sobie znać i gry nie można było kontynuować. Polka i Rumunka znów udały się do szatni.

Obie tenisistki w przeszłości triumfowały w Seulu. Radwańska tytuł zdobyła w 2013, a Begu w 2015 roku. Polka wygrała dwa wcześniejsze mecze z Rumunką w głównym cyklu, w Australian Open (2013) i Miami (2015).

W I rundzie Radwańska wyeliminowała Amerykankę Bethanie Mattek-Sands i odniosła pierwsze zwycięstwo od Wimbledonu. Latem w Cincinnati, New Haven i US Open Polka nie zdobyła nawet seta. Begu w ostatnich miesiącach również prezentowała się słabo. Poczynając od Eastbourne w siedmiu turniejach wygrała łącznie jeden mecz. W Seulu Rumunka na początek odprawiła Niemkę Monę Barthel.

Na zwyciężczynię tego spotkania w ćwierćfinale czeka rozstawiona z numerem trzecim Greczynka Maria Sakkari.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 20 września

II runda gry pojedynczej:

Irina-Camelia Begu (Rumunia, 7) - Agnieszka Radwańska (Polska) 6:4, 4:3 *przerwany z powodu deszczu

Czy Agnieszka Radwańska awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu?