WTA Tokio: Karolina Pliskova uratowała się przed porażką. Donna Vekić lepsza od Caroline Garcii

Czeszka Karolina Pliskova obroniła dwie piłki meczowe i pokonała Amerykankę Alison Riske w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Tokio. Chorwatka Donna Vekić wyeliminowała Francuzkę Caroline Garcię.

Karolina Pliskova Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Karolina Pliskova (WTA 8) ma za sobą dwa trzysetowe mecze w Tokio. W II rundzie  odrodziła się z 1:4 w decydującej partii i skruszyła opór Darii Gawriłowej. W ćwierćfinale Czeszka zwyciężyła 6:1, 6:7(5), 7:6(4) Alison Riske (WTA 75) po dwóch godzinach i 34 minutach. Finalistka US Open 2016 w trzecim secie wróciła z 2:4 oraz obroniła dwie piłki meczowe w 12. gemie.

Pliskova zaserwowała 10 asów i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Zdobyła o 14 punktów więcej (120-106) i podwyższyła na 5-1 bilans meczów z Riske. Czeszka po raz pierwszy awansowała do półfinału imprezy w Tokio. Powalczy o drugi finał w tym roku. W kwietniu zdobyła tytuł w Stuttgarcie.

Kolejną rywalką Pliskovej będzie Donna Vekić (WTA 45), która pokonała 6:3, 6:4 Caroline Garcię (WTA 4). Chorwatka wróciła z 0:2 w pierwszym i z 2:4 w drugim secie. W ciągu 74 minut zgarnęła 21 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Wyrównała na 3-3 bilans meczów z Francuzką. Vekić ma dobrą drugą część sezonu. W Tokio osiągnęła trzeci półfinał od czerwca, po Nottingham i Waszyngtonie. W Wimbledonie po raz pierwszy doszła do IV rundy wielkoszlemowej imprezy.

Naomi Osaka (WTA 7) wygrała 6:3, 6:4 z Barborą Strycovą (WTA 25). Japonka zaserwowała sześć asów, zdobyła 28 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie trzy break pointy. Mistrzyni US Open jest niepokonana od dziewięciu meczów. W sobotę powalczy o drugi finał w Tokio (2016).

Camila Giorgi (WTA 37) prowadziła 5:3 z Wiktorią Azarenką (WTA 63), gdy Białorusinka skreczowała z powodu choroby żołądkowo-jelitowej. Włoszka, która w II rundzie odprawiła Karolinę Woźniacką, awansowała do trzeciego półfinału w sezonie, po Sydney i Pradze. W sobotę zmierzy się z Osaką.