ATP Chengdu: Fabio Fognini bez strat w półfinale. Taylor Fritz pokonał Sama Querreya

Najwyżej rozstawiony Fabio Fognini w dwóch setach pokonał Matthew Ebdena w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Chengdu. W amerykańskim starciu Taylor Fritz wygrał z Samem Querreyem.

Marcin Motyka
Fabio Fognini Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Fabio Fognini
Dwa mecze i dwa zwycięstwa bez straty seta. Fabio Fognini w turnieju ATP w Chengdu prezentuje się tak, jak na najwyżej rozstawionego uczestnika zawodów przystało. W piątek Włoch pokonał 6:4, 6:2 Matthew Ebdena, czterokrotnie przełamując podanie Australijczyka, i wywalczył awans do półfinału.

- Jestem zadowolony ze swojego występu. Uważam, że grałem bardzo dobrze, zwłaszcza podczas najważniejszych punktów - powiedział Fognini, dla którego to już 39. wygrany mecz w tym roku. Więcej zwycięstw, 42, zanotował jedynie w sezonie 2013.

O 40. wygraną i zarazem finał Chengdu Open 31-latek z San Remo zmierzy się z Taylorem Fritzem. 20-letni Amerykanin wygrał 7:6(1), 7:5 ze swoim starszym o dziesięć lat rodakiem, Samem Querreyem, ogrywając tenisistę z Las Vegas po raz drugi w trzeciej konfrontacji. - Wykorzystywałem swoje szanse, kiedy mogłem go przełamać, co jest rzadkością, bo trudno odebrać mu serwis - ocenił Fritz, który w piątek zaserwował 13 asów i uzyskał dwa breaki.

W spotkaniu dwóch tenisistów, którzy rywalizację w Chengdu rozpoczynali od eliminacji, Bernard Tomic w 68 minut ograł 6:2, 6:4 Felixa Augera-Aliassime'a, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji. - Na korcie czułem się naprawdę dobrze - ocenił Australijczyk, który w półfinale powalczy z Joao Sousą. - Grałem z nim trzy razy i nigdy nie przegrałem, ale wiem, że czeka mnie naprawdę trudny mecz - dodał.

Rozstawiony z numerem siódmym Sousa w piątek wygrał 6:1, 3:6, 6:3 z Malekiem Jazirim, wykorzystując sześć z dziewięciu piłek na przełamanie. - Uważam, że rozegrałem świetny mecz. Byłem w stanie zachować spokój i pokazywać dobry tenis - skomentował Portugalczyk.