ATP Szanghaj: Hubert Hurkacz przeszedł przez eliminacje. Zagra z półfinalistą Australian Open

Hubert Hurkacz był w niedzielę o dwie piłki od porażki, ale odwrócił losy pojedynku i pokonał Ramkumara Ramanathana. Polak awansował do głównej drabinki turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju, w której jego przeciwnikiem będzie Hyeon Chung.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Notowany na 94. miejscu w rankingu ATP Hubert Hurkacz był faworytem niedzielnego spotkania, ale Ramkumar Ramanathan (ATP 123) postawił mu bardzo trudne warunki. W partii otwarcia przełamań nie było i decydował tie break. W rozgrywce tej Polak prowadził 3-1, lecz przegrał sześć z siedmiu kolejnych punktów i to rywal był bliżej zwycięstwa w meczu.

21-latek z Wrocławia odpowiedział w drugim secie, gdy zdobył przełamanie w piątym gemie. Przewagę breaka utrzymał do końca, dlatego kwestia wygranej rozstrzygnęła się w trzeciej partii. W 10. gemie decydującego seta Hurkacz był o dwie piłki od porażki, lecz utrzymał serwis. Potem sam wziął sprawy w swoje ręce i uzyskał kluczowe przełamanie. Po zmianie stron dopiął swego i pokonał Hindusa 6:7(4), 6:4, 7:5.

Po trzech latach polski tenisista znów wystąpi w głównej drabince zawodów Shanghai Rolex Masters. Ostatnim był w 2015 roku Łukasz Kubot, który w ramach sprawdzenia formy przed startem w deblu przeszedł przez eliminacje i przegrał z Amerykaninem Jackiem Sockiem.

Przeciwnikiem Hurkacza w I rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju będzie Hyeon Chung (ATP 23). Pojedynek Polaka z koreańskim półfinalistą Australian Open 2018 odbędzie się dopiero we wtorek. Jeśli nasz reprezentant zwycięży, to dorzuci 45 punktów do 25, które uzyskał za przejście kwalifikacji.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)