WTA Hongkong: kolejne niepowodzenie Jeleny Ostapenko. Awans Alize Cornet

Jelena Ostapenko na I rundzie zakończyła udział w turnieju WTA International w Hongkongu. Łotyszka przegrała ze Słowaczką Kristiną Kucovą.
Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko

W ostatnich miesiącach Jelena Ostapenko (WTA 18) nie ma dobrej passy. Po Wimbledonie, w którym doszła do półfinału, w żadnym z siedmiu kolejnych turniejów nie awansowała do ćwierćfinału. W ubiegłym tygodniu w Pekinie przegrała 0:6, 0:6 z Qiang Wang i po tym spotkaniu mówiła o kontuzji lewego nadgarstka. Tym razem nie powiodło się jej w Tiencinie. W poniedziałek Łotyszka uległa 7:5, 3:6, 2:6 Kristinie Kucovej (WTA 317). W trwającym godzinę i 52 minuty meczu mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 dziewięć razy oddała podanie.

Kucova wygrała pierwszy mecz w głównym cyklu od Wimbledonu 2017. Eliminując Ostapenko odniosła pierwsze od 2016 roku zwycięstwo nad tenisistką z Top 20 rankingu. Dwa lata temu w drodze do półfinału w Montrealu Słowaczka odprawiła Carlę Suarez i Johannę Kontę, które wtedy były odpowiednio dziewiątą i 14. rakietą globu.

Kolejną rywalką Kucovej będzie Wiktoria Tomowa (WTA 162), która zwyciężyła 6:3, 2:6, 7:6(3) Dalilę Jakupović (WTA 79). W tie breaku trzeciej partii Bułgarka od 1-3 zdobyła sześć punktów z rzędu. Spotkanie trwało dwie godziny i 17 minut. Saisai Zheng (WTA 58) prowadziła 6:1, 3:0, aby ostatecznie pokonać 6:1, 6:3 Aleksandrę Krunić (WTA 59). W drugim secie Serbka z 0:3 wyrównała na 3:3, ale nie odwróciła losów tej konfrontacji. W ciągu godziny Chinka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów.

Alize Cornet (WTA 44) w 55 minut rozbiła 6:1, 6:2 Julię Glushko (WTA 124). Francuzka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. Zgarnęła 53 z 78 rozegranych punktów (68 proc.). W II rundzie tenisistka z Nicei spotka się z Luksiką Kumkhum (WTA 105), która pokonała 6:1, 7:6(5) Jennifer Brady (WTA 99). W 12. gemie drugiej partii Tajlandka obroniła dwie piłki setowe, a w tie breaku wróciła z 1-4.

Dajana Jastremska (WTA 102) wygrała 6:4, 6:4 z Fanny Stollar (WTA 129). W trwającym 89 minut meczu Węgierka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko 18 z 48 punktów przy swoim drugim podaniu. Ukrainka wykorzystała cztery z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Saisai Zheng.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)