WTA Tiencin: Garcia i Mertens bez strat w ćwierćfinale. Bacsinszky odwróciła losy meczu z Doi

Francuzka Caroline Garcia i Belgijka Elise Mertens bez problemów awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Tiencinie. Szwajcarka Timea Bacsinszky wygrała w trzech setach z Japonką Misaki Doi.

Caroline Garcia PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Caroline Garcia (WTA 16) ma za sobą dwa mecze z Chinkami. W I rundzie oddała pięć gemów Fang Ying Xun. W czwartek Francuzka pokonała 6:3, 6:4 Yuxuan Zhang (WTA 225) i awansowała do 10. ćwierćfinału w sezonie. W ciągu 90 minut tenisistka z Lyonu cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Chorwatka Petra Martić, z którą ma bilans meczów 2-0.

Garcia miała fantastyczną jesień rok temu. Zdobyła tytuły w Wuhanie i Pekinie, a w Mistrzostwach WTA w Singapurze doszła do półfinału. Tym razem w dwóch chińskich imprezach wygrała łącznie dwa mecze i wypadła z Top 10 rankingu. Na występ w Turnieju Mistrzyń Francuzka nie ma już szans.

Elise Mertens (WTA 15) wygrała 6:2, 6:3 z Janą Cepelovą (WTA 273). W trwającym 65 minut meczu Belgijka zaserwowała pięć asów i zdobyła 18 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. W ćwierćfinale spotka się z Tajwanką Su-Wei Hsieh, którą w tym roku rozbiła 6:0, 6:2 w półfinale w Rabacie.

Timea Bacsinszky (WTA 329) podniosła się ze stanu 1:6, 0:2 i zwyciężyła 1:6, 6:3, 7:5 Misaki Doi (WTA 154). W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań, a Japonka zdobyła o jeden punkt więcej (98-97). Szwajcarka, która wróciła po problemach zdrowotnych, wcześniej w tym roku z siedmiu turniejów głównego cyklu odpadła w I rundzie. W Tiencinie awansowała do pierwszego ćwierćfinału od Rolanda Garrosa 2017. Przed rokiem w Paryżu dopiero w półfinale uległa Jelenie Ostapenko. W piątek Bacsinszky zagra z Aryną Sabalenką.

Katie Boulter (WTA 101) pokonała 6:3, 1:6, 6:3 Barborę Krejcikovą (WTA 227). W ciągu godziny i 47 minut Brytyjka zgarnęła 32 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Kolejną jej przeciwniczką będzie Karolina Pliskova. Boulter awansowała do drugiego w tym roku i zarazem w karierze ćwierćfinału w głównym cyklu (Nottingham).

Katie Boulter (Wielka Brytania) - Barbora Krejcikova (Czechy, Q) 6:3, 1:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Caroline Garcia awansuje do półfinału turnieju WTA w Tiencinie?