WTA Linz: Jekaterina Aleksandrowa tłem dla Camili Giorgi. Drugi tytuł Włoszki

Camila Giorgi została mistrzynią turnieju WTA International w Linzu. W finale Włoszka w 59 minut pokonała Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową.

Camila Giorgi Getty Images / Zak Kaczmarek / Na zdjęciu: Camila Giorgi
Nikt nie znalazł sposobu na Camilę Giorgi (WTA 32) w Linzu. Jedynego seta Włoszka straciła w ćwierćfinale z Margaritą Gasparian. W finale pokonała 6:3, 6:1 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 119). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które tenisistka z Półwyspu Apenińskiego uzyskała na 5:3. W drugiej partii Rosjanka jedynego gema zdobyła, gdy przy 0:4 utrzymała podanie po obronie dwóch break pointów.

W trwającym 59 minut meczu Giogi posłała cztery asy i zdobyła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 17 z 23 przy drugim serwisie rywalki. Wykorzystała cztery z sześciu break pointów, a sama nie musiała bronić ani jednego. Aleksandrowa popełniła sześć podwójnych błędów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2016 roku Włoszka wygrała w trzech setach w Katowicach.

Aleksandrowa wystąpiła w pierwszym finale w głównym cyklu. W drodze do niego wygrała sześć meczów, z czego dwa w eliminacjach. W poniedziałek Rosjanka awansuje na 87. miejsce w rankingu. Najwyżej była notowana na 69. pozycji.

Giorgi po raz drugi wystąpiła w finale turnieju w Linzu. W 2014 roku przegrała z Karoliną Pliskovą po dramatycznym boju. W trzecim secie z 1:5 wyszła na 6:5 i miała piłkę meczową, ale ostatecznie uległa Czeszce 7:6(4), 3:6, 6:7(4). W tegorocznym Wimbledonie Włoszka osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. W poniedziałek wróci do Top 30 rankingu. Będzie na 28. pozycji, najwyższej w karierze.

Włoszka zdobyła drugi tytuł w głównym cyklu. Pierwszy triumf święciła w 2015 roku w Den Bosch. Giorgi to trzykrotna finalistka turnieju w Katowicach (2014-2016). W przyszłym tygodniu zagra w Luksemburgu. W I rundzie zmierzy się z reprezentantką gospodarzy Mandy Minellą.

W deblu zwyciężyły Kirsten Flipkens i Johanna Larsson, które pokonały 4:6, 6:4, 10-5 Amerykankę Raquel Atawo i Niemkę Annę-Lenę Grönefeld. Szwedka trzeci rok z rzędu wygrała turniej w Linzu. W dwóch poprzednich sezonach jej partnerką była Holenderka Kiki Bertens. Dla Larsson to 13. deblowy tytuł w głównym cyklu, a dla Flipkens czwarty.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 14 października

finał gry pojedynczej:

Camila Giorgi (Włochy, 5) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, Q) 6:3, 6:1

finał gry podwójnej:

Kirsten Flipkens (Belgia, 3) / Johanna Larsson (Szwecja, 3) - Raquel Atawo (USA, 1) / Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 1) 4:6, 6:4, 10-5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Camila Giorgi wygra kolejny turniej WTA?