Roland Garros: Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie

Agnieszka Radwańska (nr 12) pokonała Rossanę De Los Rios (WTA 105) i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open, który rozgrywany jest na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 7,23 mln euro).

Agnieszka Radwańska w drugim gemie miała szansę na przełamanie serwisu rywalki, ale jej nie wykorzystała. W trzecim gemie sytuacja się odwróciła, Rossana De Los Rios prowadziła 40-15, ale jej udało się zdobyć przełamanie.

Początek czwartego gema miał podobny scenariusz. Zawodniczka odbierająca prowadziła 40-15, jednak w tym przypadku Radwańska nie wykorzystała dwóch break pointów i doszło do gry na przewagi. Zamiast remisu 2:2 mieliśmy prowadzenie reprezentantki Paragwaju 3:1. Początek w wykonaniu Polki był nieciekawy, jednak szybko opanowała ona sytuację.

Najpierw utrzymała swój serwis, a następnie wygrała podanie rywalki do zera. Po chwili tenisistka z Krakowa prowadziła 4:3, ale zanim wygrała siódmego gema musiała obronić break pointa. Kolejne dwa gemy również padły łupem 12. rakiety świata i po niespełna 40 minutach wygrała ona pierwszego seta 6:3.

Drugiego seta Radwańska rozpoczęła od przełamania serwisu rywalki "na sucho". Później zaliczyła jeszcze dwa breaki i wygrała całego seta 6:1.

W całym spotkaniu, które trwało 68 minut, Polka miała bilans 23-13 jeśli chodzi o kończące uderzenia i niewymuszone błędy. De Los Rios zaliczono 13 piłek wygrywających i 29 błędów.

Rywalką Radwańskiej w drugiej rundzie będzie Ukrainka Maria Korytczewa (WTA 94), którą Polka pokonała już cztery razy, w tym w ubiegłorocznym French Open.

Maria Korytczewa (Ukraina) - Patricia Mayr (Austria) 6:1, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)