WTA Zhuhai: porażki Julii Goerges i Darii Kasatkiny. Zwycięskie otwarcie Garbine Muguruzy

Julia Goerges przegrała z Anett Kontaveit, a Daria Kasatkina uległa Madison Keys w fazie grupowej turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. Pierwszy mecz w imprezie wygrała Garbine Muguruza.

Julia Görges Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Julia Görges
Julia Görges (WTA 14) doznała pierwszej porażki w Zhuhai. Przed rokiem wygrała cztery mecze i zdobyła tytuł. W środę Niemka uległa 2:6, 6:4, 4:6 Anett Kontaveit (WTA 20). W trzecim secie tenisista z Bad Oldesloe nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W ciągu dwóch godzin i czterech minut Estonka zaserwowała pięć asów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji.

Görges w tegorocznym Wimbledonie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy półfinał. Kontaveit kilka tygodni temu w Wuhanie zanotowała największy finał w dotychczasowej karierze. W Zhuhai doszło do drugiej konfrontacji tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w Budapeszcie górą była Niemka.

Daria Kasatkina (WTA 10) przegrała 2:6, 4:6 z Madison Keys (WTA 16). W ciągu 68 minut Rosjanka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Amerykanka zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Keys podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Kasatkiną. Amerykanka w tym roku nie zdobyła żadnego tytułu, ale grała bardzo równo w wielkoszlemowych turniejach. Osiągnęła ćwierćfinał Australian Open oraz półfinały Rolanda Garrosa i US Open. Rosjanka zanotowała finały w Dubaju i Indian Wells oraz triumfowała w Moskwie.

Garbine Muguruza (WTA 17) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:2 Shuai Zhang (WTA 36). W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Hiszpanka odparła osiem z 11 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. Zdobyła o 11 punktów więcej od Chinki (93-82). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Zhang.

Muguruza w trzech poprzednich sezonach grała w Mistrzostwach WTA w Singapurze. W tym roku prezentowała się słabiej. W Rolandzie Garrosie doszła do półfinału, ale z trzech pozostałych wielkoszlemowych imprez odpadła w II rundzie. W Dosze zaliczyła finał, a w Monterrey wywalczyła tytuł. Hiszpanka, która wypadła z Top 10 rankingu, po raz pierwszy bierze udział w turnieju w Zhuhai. Zhang otrzymała od organizatorów dziką kartę. Zapracowała sobie na to bardzo udanymi ostatnimi występami. Osiągnęła półfinały w Hiroszimie i Hongkongu oraz ćwierćfinał w Pekinie.

Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)