ATP Paryż: Dominic Thiem pokonał Bornę Coricia w meczu kandydatów do gry w Masters. Awans Alexandra Zvereva

Dominic Thiem w trzech setach pokonał Bornę Coricia w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu. Do ćwierćfinału awansowali też Alexander Zverev i broniący tytułu Jack Sock.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Sezon 2018 jest dla Dominika Thiema i Borny Coricia najlepszym w ich karierach. Austriak ustabilizował swoją pozycję w ścisłej czołówce, a w czerwcu zagrał w finale Rolanda Garrosa. Chorwat natomiast robi systematyczne postępy i dołączył do grona 15 najlepszych graczy globu. Zwieńczeniem udanych rozgrywek dla obu byłby występ w Finałach ATP World Tour. Czwartkowy mecz III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu miał więc dla nich duże znaczenie.

Obaj od początku rzucili na szalę wszystko, co mają najlepszego. Skutecznie serwowali, a w wymianach z linii końcowej starali się narzucić rywalowi własne warunki. Bardziej agresywny był Thiem i to właśnie ta taktyka pozwoliła mu odnieść zwycięstwo. Austriak po prawie dwuipółgodzinnej batalii wygrał 6:7(3), 6:2, 7:5, choć w decydującym secie przegrywał już 1:3.

Tym samym Thiem (w czwartek 14 asów, pięć przełamań, 26 zagrań kończących i 37 niewymuszonych błędów) wykonał znaczący krok w kierunku awansu do Finałów ATP World Tour. Austriak wystąpi w Masters, jeśli w Paryżu zdobędzie tytuł. Jeżeli to mu się nie powiedzie, będzie musiał liczyć, że w imprezie w hali Bercy nie zwycięży Kei Nishikori. Corić natomiast stracił szansę na udział w zawodach w Londynie.

W ćwierćfinale Paris Rolex Masters 2018 25-latek z Wiener-Neustadt zmierzy się z zeszłorocznym triumfatorem, Jackiem Sockiem. Amerykanin pokonał 6:0, 6:4 Maleka Jaziriego, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji, i po raz pierwszy w tym sezonie wygrał dwa mecze z rzędu w jednym turnieju.

Do kolejnej fazy awansował także Alexander Zverev. Niemiec ograł 6:4, 6:2 Diego Schwartzmana, w ciągu 81 minut gry serwując siedem asów i wykorzystując trzy z sześciu piłek na przełamanie. Zverev awansował do ćwierćfinału w siedmiu z dziewięciu rozegranych w 2018 roku imprezach rangi ATP Masters 1000. O półfinał w Paryżu powalczy z Karenem Chaczanowem, dla którego to drugi w karierze ćwierćfinał zmagań złotej serii.