Challenger Charlottesville: Kamil Majchrzak rozgromiony. Tommy Paul wygrał w 54 minuty

Pogromem zakończył się pojedynek Kamila Majchrzaka z Tommym Paulem w ramach II rundy halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Charlottesville. Polak przegrał z Amerykaninem w zaledwie 54 minuty.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Tommy Paul (ATP 277) dostał się do głównej drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, ale szybko się rozkręcił. W I rundzie mistrz juniorskiego Rolanda Garrosa 2015 oddał tylko trzy gemy swojemu rodakowi Noahowi Rubinowi. Z kolei w czwartek z łatwością poradził sobie z Kamilem Majchrzakiem (ATP 204).

Początek nie zapowiadał, że pojedynek potrwa zaledwie 54 minuty. Choć Amerykanin przełamał na 3:2, to już w szóstym gemie Polak miał swoje szanse. Nie wykorzystał jednak żadnego z pięciu break pointów i od tego momentu rosła przewaga na korcie tenisisty gospodarzy. Paul przełamał jeszcze na 5:2, a po zmianie stron pewnie zwieńczył seta przy premierowej okazji.

W drugiej partii Amerykanin nie dał już 22-latkowi z Piotrkowa Trybunalskiego żadnych szans. Pewnie radził sobie w wymianach, czym szybko złamał opór przeciwnika. Z czasem polski tenisista zdawał się być coraz bardziej sfrustrowany. Od stanu 0:1 przegrał sześć kolejnych gemów i cały pojedynek 2:6, 1:6. Dzięki zwycięstwu Paul powalczy o półfinał z Chorwatem Ivo Karloviciem.

Mimo dotkliwej porażki Majchrzak wróci do grona 200 najlepszych tenisistów świata, z którego wypadł w poniedziałek. Za występ w II rundzie challengera w Charlottesville otrzyma siedem punktów. Teraz zaprezentuje się w zawodach tej rangi w Knoxville i Houston. Do obrony ma w tym roku jeszcze 25 punktów za turniej w Bratysławie, które zostaną mu odpisane 12 listopada. Jego miejsce w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open 2019 jest w zasadzie niezagrożone.

Charlottesville Tennis Challenger, Charlottesville (USA)