Roger Federer wyjawił, w czym upatruje szansy na pokonanie Novaka Djokovicia. "Lubię ten rodzaj nawierzchni"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Roger Federer
Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Roger Federer
zdjęcie autora artykułu

Roger Federer szansy na pokonanie Novaka Djokovicia w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu upatruje w okolicznościach pojedynku. - Lubię ten rodzaj nawierzchni. W hali czuję się dobrze - podkreślił.

W tym artykule dowiesz się o:

Roger Federer po raz pierwszy od 2015 roku występuje w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu i jest już w półfinale. W piątkowym ćwierćfinale wygrał 6:4, 6:4 z Keiem Nishikorim. - To dla mnie bardzo ważne, że przez dwa sety grałem solidnie i konsekwentnie oraz nie dałem się przełamać. Myślę, że zaprezentowałem się bardzo fajnie - mówił po spotkaniu.

- Kei jest jednym z najlepszych tenisistów w rozgrywkach i jeśli pozwolisz mu nawiązać walkę w swoich gemach serwisowych, to wyrządzi ci szkodę - kontynuował Szwajcar, który tym samym podwyższył na 7-2 bilans konfrontacji z Japończykiem. - Udało mi się tego uniknąć, a wygranie meczu w dwóch setach zawsze jest miłe. Dzięki temu możesz zaoszczędzić energię nie tylko na to, co będzie kolejnego dnia czy za tydzień, ale w perspektywie całej kariery. Dlatego, jeśli szybko wygrywasz mecze, masz większe szansy, by odnosić sukcesy. Ja wielokrotnie to robiłem i tym razem też mi się to udało.

O finał Rolex Paris Masters 2018 Federer powalczy z Novakiem Djokoviciem. Będzie to 47. pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Częściej, 24-krotnie, zwyciężał Serb, który wygrał także ich ostatnie spotkanie - 19 sierpnia w finale imprezy w Cincinnati. Szwajcar na wygraną nad belgradczykiem czeka od trzech meczów. Poprzednio lepszy okazał się w listopadzie 2015 roku w fazie grupowej Finałów ATP World Tour.

- Wiem, że Novak notuje serię zwycięstw (21 z rzędu - przyp. red.) i że będzie trudno, ale ja będę chciał zagrać dobrze oraz oczywiście wygrać. Muszę jednak pokazać dużo dobrego tenisa. To nie może być tylko gra na zasadzie serwis tu czy tam albo return czy tam, bo on za każdym razem będzie odpowiadał, ponieważ jest znakomitym defensorem, ale też dobrze radzi sobie w ataku. W ostatnim czasie świetnie również serwuje i jest w dobrym momencie.

- Lubię ten rodzaj nawierzchni. W hali czuję się dobrze. W tym roku w takich warunkach zwyciężyłem w Rotterdamie i w Bazylei. I myślę, że nie mam nic do stracenia - dodał Helwet, który w warunkach halowych wygrał cztery z dziewięciu meczów z Serbem.

Spotkanie Federera z Djokoviciem zostanie rozegrane w sobotę. Rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 16:30.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Panfil: Po tym sezonie zobaczę, czy stać mnie na to, żeby grać dalej w tenisa. Nie chciałbym kończyć kariery

Źródło artykułu: