Roland Garros: Radwańska wygrywa, będzie rewanż z Bondarenko

Agnieszka Radwańska pokonała Marię Korytczewą (WTA 94) 6:1, 6:4 i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 7,23 mln euro).

Pierwsze dwa gemy wygrywały zawodniczki serwujące. Trochę więcej wysiłku kosztowało to Korytczewą, której gem był rozgrywany na przewagi. Kolejne pięć gemów padło łupem Radwańskiej i cały set po 23 minutach.

Drugiego seta najlepsza polska tenisistka rozpoczęła od prowadzenia 3:0 z podwójnym przełamaniem. Korytczewa jednak przeszła metamorfozę i wygrała cztery gemy z rzędu. Końcówka należała do Polki, której łupem padły trzy ostatnie gemy. Tenisistka z Krakowa zakończyła ten mecz asem serwisowym po jednej godzinie i 26 minutach.

Korytczewa popełniła stanowczo za dużo niewymuszonych błędów by myśleć o zwycięstwie. Miała ich 26 przy 24 kończących uderzeniach. Z kolei Radwańskiej naliczono tylko osiem takich błędów i 20 piłek wygrywających.

Radwańska odniosła szóste zwycięstwo w siódmym spotkaniu z Korytczewą. W poprzednim sezonie pokonała Ukrainkę trzykrotnie, w tym w pierwszej rundzie French Open.

W trzeciej rundzie rywalką Radwańskiej będzie Kateryna Bondarenko (WTA 60), która po blisko 2,5-godzinnym boju pokonała grającą z dziką kartą Australijkę Olivię Rogowską (WTA 256) 4:6, 7:5, 7:5. Polska tenisistka będzie miała okazję zrewanżować się Ukraince za bolesną porażkę, jaką poniosła w styczniu w pierwszej rundzie Australian Open.

Kateryna Bondarenko (Ukraina) - Olivia Rogowska (Australia, WC) 4:6, 7:5, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)