Roland Garros: Siostry Radwańskie w trzeciej rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Agnieszka i Urszula Radwańskie pokonały Chia-Jung Chuang i Sanię Mirzę (nr 14) 4:6, 7:6 (7-5), 6:3 w drugiej rundy gry podwójnej wielkoszlemowego French Open rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 7,23 mln euro).

W pierwszym secie siostry Radwańskie wykorzystały tylko jednego z pięciu break pointów. Same straciły swój serwis dwukrotnie, w tym w ósmym gemie, co pozwoliło rywalkom objąć prowadzenie 5:3.

W drugim secie obie pary zanotowały po dwa breaki. Przy stanie 5:4 Chuang i Mirza serwowały, by wygrać mecz, ale tenisistki z Krakowa natychmiast odpowiedziały przełamaniem powrotnym. W tie-breaku Polki objęły prowadzenie 5-2 i nie wypuściły szansy na doprowadzenie do trzeciego seta.

Decydującego seta bardzo dobrze rozpoczęły Agnieszka i Ula, które przełamały rywalki i po utrzymaniu własnego podania prowadziły 3:1. Ósmego gema Polki rozpoczęły od przegrania dwóch piłek, jednak zdobyły cztery punkty z rzędu i ciągle utrzymywały przewagę przełamania. Po chwili zaliczyły drugiego breaka i po ciężkim, blisko 2,5-godzinnym boju zapewniły sobie zwycięstwo nad faworyzowanymi Chia-Jung Chuang i Sanią Mirzą.

W trzeciej rundzie siostry Radwańskie zagrają z jednym z najlepszych debli świata Czeszką Kvetą Peschke i Amerykanką Lisą Raymond, które zostały rozstawione z numerem drugim.

Agnieszka w sobotę będzie walczyć o awans do czwartej rundy turnieju singlowego (zagra z Kateryną Bondarenko). Dla Urszuli debel to jedyna szansa, by jeszcze grać w Paryżu. Młodsza z sióstr w pierwszej rundzie gry pojedynczej przegrała z Belgijką Yaniną Wickmayer.

Roland Garros, Paryż

Wielki Szlem, pula nagród 7,23 mln euro

piątek, 29 maja 2009

wyniki, kobiety

druga runda gry podwójnej:

Agnieszka Radwańska/Urszula Radwańska (Polska) - Chia-Jung Chuang/Sania Mirza (Tajwan/Indie, 14) 4:6, 7:6 (7-5), 6:3

Kveta Peschke/Lisa Raymond (Czechy/USA, 2) - Julie Ditty/Maria-Emilia Salerni (USA/Argentyna) 6:1, 6:1