Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Agnieszka Radwańska dostała ofertę od rządu. "Mam nadzieję, że coś z tego wypali"

Agnieszka Radwańska nie ma jeszcze sprecyzowanych planów po zakończeniu tenisowej kariery. Potwierdza jednak, że dostała propozycję m.in. od Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Agnieszka Radwańska Newspix / Artur Zawadzki / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

- Są pomysły na większe przedsięwzięcia, przede wszystkim promowanie tenisa. Jeszcze za wcześnie mówić o szczegółach, ale mam nadzieję, że coś z tego wypali, bo nie po to reanimowaliśmy polski tenis, żeby znowu miał umierać. Jak na stare lata pojadę na truskawki na Wimbledon, to niech przy okazji zobaczę grających tam Polaków - mówi Agnieszka Radwańska w rozmowie z Arturem St. Rolakiem z "Rzeczpospolitej", gdy została zapytana o to, czy dostała oferty od Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

29-latka planuje odpoczywać teraz przez kilka miesięcy. Przyznaje, że tenis bardzo ją zmęczył fizycznie i ostatnio pierwszy raz od prawie trzech miesięcy pojawiła się na korcie. Po 40-minutowej grze na drugi dzień miała olbrzymie kłopoty. - Nie mogę dotknąć ręki. Grałam przez 40 minut, chociaż chciałam zejść z kortu już po kilkunastu. Bolały mnie wszystkie stawy, a nadgarstek był tak usztywniony, że nie mogłam ruszyć ręką. O bąblach czy krwiakach nie ma co opowiadać, bo się ich spodziewałam - powiedziała.

Radwańska przyznaje, że z myślami o końcu kariery biła się przez cały sezon. Mówi o "bardzo trudnym roku" i dodaje, że poprzedni również "nie był cudowny". Wspomina, że musiała odpuszczać turnieje, ponieważ zdrowie nie pozwalało jej pojawiać się na korcie. Coraz trudniej jej się startowało, a konkurencja w kobiecym tenisie jest coraz większa. Jej zdaniem kiedyś tenis był "bardziej finezyjny", a teraz liczy się siła.

Agnieszka Radwańska była w finale Wimbledonu 2012, osiągnęła półfinał Australian Open i była wiceliderką rankingu WTA. Choć nie wygrała turnieju Wielkiego Szlema, to 20-krotnie triumfowała w imprezach głównego cyklu. Po największe trofeum sięgnęła w 2015 roku podczas singapurskich Mistrzostw WTA.

ZOBACZ WIDEO: Rajd Barbórka 2018. Dlaczego zawody są tak wyjątkowe?

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Rzeczpospolita
Komentarze (13):
 • Baseliner Zgłoś komentarz
  Co ona sobie z twarzą zrobiła...
  • MJay Zgłoś komentarz
   Jeśli to ma być z korzyścią dla polskiego tenisa to jestem za! Taka np. Akademia Tenisowa Agnieszki Radwańskiej. Dzieciaki powinno to przyciągnąć.
   • Andrzej Krajczyński Zgłoś komentarz
    już raz pisałem że Agnieszce należy się wielka wdzięczność za hektolitry potu, trud i wysiłek, za 25 lat na korcie, za wspaniałe drop-shoty i genialne zagrania, dostarczyła nam wiele
    Czytaj całość
    radości i pięknych dni przed ekranami, a Polakom rozsianym po całym, świecie przywoziła zawsze kawałek Polski w dobrym opakowaniu, za samo bycie ambasadorem na wszystkich kontynentach winniśmy jej wystawić pomnik, lub przynajmniej zapłacić milion dolarów, bo warto, nigdy nie skonfliktowana, pogodna, uśmiechnięta, szanowana przez komentatorów, kibiców i tenisistki/tenisistów ze wszystkich krajów. Szacun szacun i jeszcze raz szacun. a jak się komuś nie podoba to niech spróbuje wywalczyć to co Pani Agnieszka. wtedy pogadamy@! Proszę żeby szanowny redaktor nie blokował mojego komentarza po raz piąty bo napiszę jeszcze 10 razy aby docenić to dobro narodowe pt. AR.
    • don paddington Zgłoś komentarz
     Za 6 lat Agnieszka Radwańska powróci do tenisa. Ulepszony Rodżer Federer zdradzi jej w Dubaju sekret jego nieprawdopodobnych genów i wytłumaczy z trenerem Ivanem Lubiciciem, jak osiągnąć
     Czytaj całość
     życiową formę w wieku 37 lat. Zresztą Rodżer mając pasję i specjalne przywileje będzie wygrywać do 70siątki! Skoro Lance Armstrong zdradził swój sekret i skończył karierę mając 34 lata, dobroduszny Rodżer podzieli się sekretem że starą 29 letnią Radwańską. Cierpliwości. Zobaczymy Age za 6 lat w życiowej formie!
     • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
      Ciekawe, że problemy Agnieszki Radwańskiej zaczęły się dokładnie od dnia ... jej ślubu.
      • zgryźliwy Zgłoś komentarz
       Jeżeli posada w rządzie, to tylko w ministerstwie obrony. Co jak co, ale na obronie Radwańska się zna.
       • qmodo Zgłoś komentarz
        Agnieszko mam nadzieję, że nie będziesz firmowała swoim nazwiskiem pisiorowego zwycięstwa.
        • Marek Piotrowski Zgłoś komentarz
         Ludzie, opamiętajcie się z tym krytykowaniem wszystkich i wszystkiego ! Jeśli pani Radwańska otrzymała taką propozycję, to widocznie na nią zasłużyła, a nie wy. Tu właśnie widać
         Czytaj całość
         naszą podstawową ułomność, którą jest bezinteresowna zawiść do drugiego człowieka, która zwiera się w powiedzeniu: " Co szewca obchodzi, że kanonik ma zostać prałatem". Cytując Melchiora Wańkowicza można powiedzieć, że" Dlaczego Polak może o sobie powiedzieć słowami Williama Walsha: " I can endure my own despair, but not another's hope" - że może raczej przetrzymać własne niepowodzenie, niż powodzenie bliźniego ?" Jednym zdaniem, to nie mnie, ani wam, złożono tą propozycję, to co nas to może obchodzić, wszak nas nie dotyczy !
         • Palma Zgłoś komentarz
          Mloda emerytka , musu dorobic
          • szkapa Zgłoś komentarz
           Będzie dyrektorem od spraw tenisa. Dostanie sekretarkę, bryczkę i 15 koła do kieszeni. Koszt wyjazdów pokryją podatnicy.......
           • Anatol Białokozowicz Zgłoś komentarz
            Jak będzie tenis promowała z takim zaangażowaniem jak grała na Olimpiadzie w Londynie to efekty na pewno będa.
            • john sercatino Zgłoś komentarz
             dzieki ci aga za te piekne lata spedzone na kortach za emocje i radosc
             • Palma Zgłoś komentarz
              Radwanska do Torunia , ucz Rydzyka grac .
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×