Nowy punkt na mapie rozgrywek ATP World Tour. Turniej w Shenzhen przeniesiony do Zhuhai

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Yoshihito Nishioka wygrał zawody w Shenzhen w 2018 roku
Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Yoshihito Nishioka wygrał zawody w Shenzhen w 2018 roku
zdjęcie autora artykułu

W przyszłym roku czołowi tenisiści świata będą mogli wystąpić w turnieju w Zhuhai. To miasto w roli gospodarza imprezy rangi ATP World Tour zastąpiło inną chińską metropolię, Shenzhen.

W tym artykule dowiesz się o:

W minionych latach w Zhuhai odbywał się turniej rangi ATP Challenger Tour. Miasto organizowało także imprezę WTA Elite Trophy, nazywaną "Małym Masters". Od przyszłego roku chińska metropolia będzie gospodarzem zawodów cyklu ATP World Tour.

Zhuhai w kalendarzu rozgrywek głównego cyklu zastąpi Shenzhen, które gościło najlepszych tenisistów świata w latach 2014-17. Turniej otrzymał rangę ATP World Tour 250 i będzie rozgrywany w lokalnym Centrum Tenisowym mieszącym pięć kortów do gry, w tym główną arenę z trybunami na pięć tysięcy kibiców, oraz 12 obiektów treningowych. W puli nagród znajdzie się 931,1 tys. dolarów.

Pierwsza edycja Zhuai Open odbędzie się w dniach 23-29 września 2019 roku i wspólnie z imprezą w Chengdu zainauguruje tzw. "Asian Swing", a więc trzytygodniowy cykl turniejów rangi ATP World Tour rozgrywanych jesienią w Azji.

Zhuhai będzie jednym z dwóch turniejów, które w przyszłym roku zadebiutują w kalendarzu głównego cyklu męskich rozgrywek. W lutym po raz pierwszy w historii odbędzie się również impreza w argentyńskiej Cordobie.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 90. Urszula Radwańska chce podbić świat mody. "Wierzę, że będzie to światowa marka"

Źródło artykułu: