Święta z Agnieszką Radwańską. TVP i Polsat przypomną największe sukcesy Polki

Święta Bożego Narodzenia będą doskonałą okazją, aby powspominać karierę najlepszej polskiej tenisistki, Agnieszki Radwańskiej. Atrakcje dla fanów przygotowały TVP i Polsat.

Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska, triumfatorka Mistrzostw WTA 2015 Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska, triumfatorka Mistrzostw WTA 2015
Obie telewizje wyznaczyły na czas wspomnień drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tj. 26 grudnia. Pokazująca od kilku lat mecze WTA telewizja TVP Sport wyemituje o godz. 13:25 trwający 60 minut reportaż "Rad-wań-ska, mój mecz". Kibice będą mogli zobaczyć jego powtórkę 31 grudnia i 7 stycznia.

Natomiast stacja Polsat Sport uczci karierę krakowianki, pokazując jej najważniejsze mecze w Wimbledonie. 26 grudnia o godz. 18:15 rozpocznie się dwuipółgodzinny maraton, podczas którego kibice będą mogli zobaczyć obszerne skróty z finału juniorskiego Wimbledonu 2005 z Austriaczką Tamirą Paszek oraz półfinału i finału Wimbledonu 2012. Sześć lat temu nasza reprezentantka pokonała na londyńskich trawnikach Niemkę Andżelikę Kerber, ale w meczu o tytuł uległa w trzech setach Amerykance Serenie Williams.

Agnieszka Radwańska zakończyła zawodową karierę w połowie listopada 2018 roku. Wygrała 20 tytułów rangi WTA, w tym kończący sezon Turniej Mistrzyń w Singapurze (2015). Polka osiągnęła także finał Wimbledonu (2012) i wspięła się na drugie miejsce w rankingu WTA (2012, 2016). Decyzja o zawieszeniu rakiety na kołku została podjęta z powodu problemów zdrowotnych.

Czy Agnieszka Radwańska wróci jeszcze do tenisa?