Venus Williams lepsza od siostry. Serena znów pokonana w Abu Zabi

Venus Williams pokonała po super tie breaku swoją siostrę Serenę. Mecz rozegrano w ramach pokazowego turnieju Mubadala World Tennis Championship odbywającego się na korcie twardym w Abu Zabi.

Rafał Smoliński
Venus Williams Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Venus Williams
Pojedynek nie stał na wysokim poziomie. Było widać, że Amerykanki wolą zostawić to co najlepsze na występy w WTA Tour. Mimo tego publiczność na trybunach obiektu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich reagowała bardzo żywiołowo, ponieważ, jak podkreślili organizatorzy, zaszczytem jest sama możliwość obejrzenia meczu obu sióstr.

W pierwszym secie Serena Williams przełamała w czwartym gemie, a następnie prowadziła już 5:2. Jej siostra Venus odrobiła stratę breaka, lecz w 10. gemie po raz kolejny straciła serwis i przegrała partię otwarcia. W drugiej odsłonie starsza z Amerykanek szybko uzyskała przewagę. Przełamanie zdobyte w dziewiątym gemie ustaliło wynik seta na 6:3.

Po dwóch częściach spotkania na tablicy był remis i panie rozegrały decydującego super tie breaka. W nim wydarzenia i prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W końcowej fazie Serena wyszła na 8-7, ale przegrała trzy kolejne piłki. Przy meczbolu siostra zmusiła ją do błędu, dlatego to Venus triumfowała ostatecznie 4:6, 6:3, 10-8.

Serena Williams po raz drugi z rzędu przegrała mecz w Mubadala World Tennis Championship. W zeszłym roku lepsza od niej była w Abu Zabi Łotyszka Jelena Ostapenko. Teraz Amerykanka poleci do Perth na Puchar Hopmana. Z kolei Venus Williams uda się do Auckland na zawody rangi WTA International, w których w eliminacjach zaprezentuje się Iga Świątek.

Czy Serena Williams wygra Australian Open 2019?