WTA Brisbane: Osaka w ćwierćfinale. Kvitova wygrała dreszczowiec, Stephens za burtą

Naomi Osaka pokonała Destanee Aiavę i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier w Brisbane. Trzygodzinny dreszczowiec w I rundzie rozegrała Petra Kvitova. Sezon od porażki rozpoczęła Sloane Stephens.

Naomi Osaka Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Naomi Osaka
We wtorek w Brisbane odbyły się dwa spotkania II rundy. Naomi Osaka (WTA 5) wygrała 6:3, 6:2 z Destanee Aiavą (WTA 247). W ciągu 68 minut Japonka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 31 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć break pointów, a sama trzy razy odebrała serwis rywalce. Łesia Curenko (WTA 27) pokonała 6:4, 6:3 Kimberly Birrell (WTA 283). Australijka miała 11 okazji na przełamanie i wykorzystała tylko trzy.

Od maratonu sezon rozpoczęła Petra Kvitova (WTA 7). Czeszka zwyciężyła 6:7(6), 7:6(6), 6:3 Danielle Collins (WTA 36) po trzech godzinach i minucie. W pierwszym secie dwukrotna mistrzyni Wimbledonu nie wykorzystała prowadzenia 5:3 i sześciu piłek setowych. W drugiej partii Collins serwowała po awans przy 5:4, ale przegrała ją w tie breaku. W decydującej odsłonie Amerykanka z 0:4 zbliżyła się na 3:4, ale dwa kolejne gemy padły łupem Kvitovej. W II rundzie Czeszka zmierzy się z Anett Kontaveit, a w ćwierćfinale na zwyciężczynię tej konfrontacji czeka Curenko.

Sloane Stephens (WTA 6) przegrała 4:6, 3:6 z Johanną Kontą (WTA 37). Amerykanka została przełamana cztery razy. Brytyjka zdobyła o osiem punktów więcej (76-68). Kolejną jej rywalką będzie Ajla Tomljanović (WTA 46), która pokonała 1:6, 6:3, 6:0 Katerinę Siniakovą (WTA 31). W ciągu 90 minut miało miejsce 10 przełamań, z czego sześć dla Australijki.

Anastasija Sevastova (WTA 11) wygrała 6:3, 6:3 z Darią Gawriłową (WTA 35). W trwającym 83 minuty spotkaniu Łotyszka zdobyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Harriet Dart, a w ćwierćfinale zwyciężczyni tej konfrontacji zagra z Osaką.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 30) pokonała 6:4, 7:5 Anastazję Potapową (WTA 93). Białorusinka prowadziła 6:4, 3:0, ale niewiele brakowało, aby przegrała drugą partię. Straciła pięć gemów z rzędu, ale obroniła trzy piłki setowe i przypieczętowała zwycięstwo. W II rundzie zagra z Eliną Switoliną.

Brisbane International, Brisbane (Australia)