WTA Hobart: pogrom rozstawionych. Caroline Garcia, Mihaela Buzarnescu i Shuai Zhang za burtą

Caroline Garcia (nr 1) przegrała z Sofią Kenin w I rundzie turnieju WTA International w Hobart. Odpadły również Mihaela Buzarnescu (nr 2) i Shuai Zhang (nr 3).

Caroline Garcia PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W turnieju w Hobart nie ma już pięciu najwyżej rozstawionych tenisistek. We wtorek, oprócz Marii Sakkari, która uległa Magdzie Linette, odpadły Caroline Garcia (WTA 19), Mihaela Buzarnescu (WTA 25) i Shuai Zhang (WTA 40). Dzień wcześniej z imprezą pożegnała się rozstawiona z numerem piątym Anastazja Pawluczenkowa.

Garcia przegrała 3:6, 2:6 z Sofią Kenin (WTA 56). W ciągu 73 minut tenisistka z Lyonu zaserwowała pięć asów, ale ani razu nie przełamała rywalki (miała trzy break pointy). Kolejną rywalką Amerykanki będzie Tunezyjka Ons Jabeur.

Buzarnescu przegrała 6:4, 3:6, 5:7 z Belindą Bencić (WTA 55). W ciągu dwóch godzin i 36 minut Szwajcarka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też uzyskała siedem przełamań. W II rundzie zmierzy się z Zoe Hives (WTA 211), która pokonała 7:6(1), 7:6(2) Johannę Larsson (WTA 75). W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Australijka obroniła pięć z siedmiu break pointów.

Zhang uległa 2:6, 6:0, 2:6 Annie Blinkowej (WTA 96). Rosjanka uzyskała pięć przełamań i zdobyła o osiem punktów więcej od Chinki (89-81). Alison van Uytvanck (WTA 51) pokonała 7:6(5), 7:5 Madison Brengle (WTA 89). W pierwszym secie Belgijka wróciła ze stanu 3:5 po obronie piłki setowej. W drugiej partii Amerykanka z 0:3 wyszła na 5:4, ale przegrała trzy kolejne gemy.

Viktoria Kuzmova (WTA 46) wygrała 6:3, 6:3 z Timeą Babos (WTA 65). W ciągu 73 minut Słowaczka zaserwowała 13 asów i zdobyła 21 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama uzyskała trzy przełamania.

Alize Cornet (WTA 47) pokonała 6:4, 6:2 Alison Bai (WTA 380). W trwającym 76 minut spotkaniu Francuzka zgarnęła 25 z 30 punków przy własnym pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Kirsten Flipkens (WTA 49) wygrała 6:4, 7:5 z Dalilą Jakupović (WTA 82). Belgijka wróciła z 1:3 w obu setach.

Hobart International, Hobart (Australia)