Andrea Petković ofiarą upałów w Melbourne. Niemka zasłabła na korcie

Upalna pogoda znów daje się we znaki tenisistkom i tenisistom rywalizującym na kortach Melbourne Park. W poniedziałkowym meczu I rundy słabo się poczuła Niemka Andrea Petković.

Rafał Smoliński
Andrea Petković opuszcza kort w Melbourne Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Andrea Petković opuszcza kort w Melbourne
Na Antypodach trwa gorące lato i temperatury często przekraczają 35 stopni Celsjusza. Choć organizatorzy mają własny program ochrony zawodników przed upałami i pozwalają im odpocząć w szatni po rozegraniu odpowiedniej liczby setów, to na kortach i tak dochodzi do niemiłych sytuacji.

W ósmym gemie drugiego seta pojedynku z Iriną-Camelią Begu na korcie numer 5 zasłabła Andrea Petković. Niemka nagle straciła siły i położyła się. Sędzia natychmiast ruszył w kierunku tenisistki, a następnie wezwał lekarza. Zawodniczce zmierzono ciśnienie, ale nie wróciła już do rywalizacji.

Po przerwie medycznej Petković wstała o własnych siłach i podziękowała Rumunce za grę. Skreczowała przy stanie 7:6, 3:4, ponieważ nie była w stanie kontynuować spotkania. Begu awansowała do II rundy Australian Open 2019, w której zmierzy się w środę z Czeszką Petrą Kvitovą.

Czy mecze tenisowe powinny być rozgrywane w temperaturze powyżej 35 stopni?