Australian Open: Kangury przegnane. Łukasz Kubot i Horacio Zeballos w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Horacio Zeballos i Łukasz Kubot
Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Horacio Zeballos i Łukasz Kubot

Łukasz Kubot i Horacio Zeballos awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open 2019. W poniedziałek polsko-argentyńska para zwyciężyła w dwóch partiach duet gospodarzy Blake Ellis i Alexei Popyrin.

Poniedziałkowy mecz nie był łatwy dla naszego reprezentanta i jego partnera. Blake Ellis i Alexei Popyrin otrzymali od organizatorów dziką kartę i bardzo chcieli się pokazać. Wcześniej wygrali dwa spotkania, a w II rundzie obronili nawet piłkę meczową. Teraz chcieli dać z siebie wszystko na 1573 Arena w starciu z rozstawioną z siódmym numerem polsko-argentyńską parą.

Na początku pierwszego seta każdy debel miał swoje szanse. Gemy były bardzo wyrównane, ponieważ tenisiści dobrze grali na returnie. Mimo tego doszło tylko do jednego przełamania. W siódmym gemie serwis stracił Popyrin, który w III rundzie singla stoczył pięciosetowy bój z Lucasem Pouille'em. Łukasz Kubot i Horacio Zeballos nie oddali prowadzenia. W 10. gemie Argentyńczyk wygrał podanie do zera i zwieńczył seta wynikiem 6:4.

Gdy na początku drugiej partii znów przełamany został Popyrin, mogło się wydawać, że lubinianin i jego partner opanowali sytuację na korcie. Tymczasem już po chwili serwis stracił Kubot i gra wyrównała się. Polak dał się jeszcze przełamać w szóstym gemie, ale Australijczycy nie poszli za ciosem i przegrali dwa gemy od stanu 4:2.

Polsko-argentyński duet odebrał w 11. gemie podanie Ellisowi, ale po zmianie stron Zeballos nie wyserwował zwycięstwa. Panowie zagrali więc tie breaka, w którym początkowo cała czwórka prezentowała się znakomicie. Dopiero przy stanie po 4 faworyci uzyskali mini przełamanie. Następnie szybko wypracowali dwie piłki meczowe i już przy pierwszej okazji zamknęli spotkanie.

Kubot i Zeballos zwyciężyli ostatecznie po 98 minutach 6:4, 7:6(4), dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału debla wielkoszlemowego Australian Open 2019. Ich kolejnymi przeciwnikami będą Amerykanie Ryan Harrison i Sam Querrey.

Australian Open, Melbourne (Australia) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich poniedziałek, 21 stycznia

III runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 7) / Horacio Zeballos (Argentyna, 7) - Blake Ellis (Australia, WC) / Alexei Popyrin (Australia, WC) 6:4, 7:6(4)

Czy Łukasza Kubot i Horacio Zeballos awansują do półfinału?