WTA Petersburg: Szarapowa lepsza od Gawriłowej. Zwonariowa górą w starciu Rosjanek

Maria Szarapowa pokonała Darię Gawriłową w I rundzie turnieju WTA Premier w Petersburgu. Pierwszy mecz wygrała Wiera Zwonariowa.

Maria Szarapowa Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Maria Szarapowa
W Petersburgu Maria Szarapowa (WTA 29) notuje trzeci występ w sezonie. W Shenzhen doszła do ćwierćfinału, a w Australian Open wyeliminowała Karolinę Woźniacką w drodze do IV rundy. W poniedziałek Rosjanka pokonała 6:0, 6:4 Darię Gawriłową (WTA 46). Pierwszy set był dużo bardziej zacięty niż wskazuje wynik. Szarapowa pięć z sześciu gemów rozstrzygnęła na swoją korzyść po grze na przewagi i zdobyła o 12 punktów więcej od Australijki. W drugiej partii była liderka rankingu wróciła ze stanu 2:4.

W trwającym godzinę i 47 minut meczu obie tenisistki miały po sześć break pointów. Szarapowa raz oddała podanie, a sama uzyskała pięć przełamań. Rosjanka, która w Petersburgu rywalizuje po raz pierwszy, podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Gawriłową. W II rundzie była liderka rankingu zmierzy się z Darią Kasatkiną.

Wiera Zwonariowa (WTA 97) wygrała 6:3, 6:4 z Jekateriną Makarową (WTA 61). W ciągu 74 minut niżej notowana Rosjanka zaserwowała sześć asów, zdobyła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparła trzy z czterech break pointów. Kolejną rywalką finalistki Wimbledonu i US Open 2010 będzie Julia Görges lub Maria Sakkari.

Alison van Uytvanck (WTA 52) wróciła z 2:4 w drugim secie i pokonała 6:2, 6:4 Kirsten Flipkens (WTA 55). W trwającym 79 minut spotkaniu 24-latka z Grimbergen wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Aryną Sabalenką.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)