WTA Hua Hin: Muguruza i Jastremska zmierzą się w ćwierćfinale. Awans Tomljanović

Garbine Muguruza pokonała Monę Barthel w II rundzie turnieju WTA International w Hua Hin. Kolejną rywalką Hiszpanki będzie Dajana Jastremska. Do ćwierćfinału awansowała Ajla Tomljanović.

Garbine Muguruza Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Garbine Muguruza (WTA 15) odprawiła w Hua Hin dwie Niemki. W II rundzie oddała siedem gemów Sabinie Lisickiej, a w środę pokonała 6:3, 7:5 Monę Barthel (WTA 84). W drugim secie Hiszpanka wróciła ze stanu 0:4. W ciągu 78 minut była liderka rankingu wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Zdobyła o 13 punktów więcej od rywalki (64-51). Barthel popełniła 10 podwójnych błędów.

W ćwierćfinale Muguruza zmierzy się z Dajaną Jastremską (WTA 47), która wygrała 6:1, 6:4 z Shuai Peng (WTA 129). W trwającym 73 minuty spotkaniu Ukrainka zgarnęła 20 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy, a sama zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji.

Ajla Tomljanović (WTA 49) pokonała 7:6(0), 6:1 Katerynę Kozłową (WTA 95). W pierwszej partii Australijka wróciła z 2:5 i obroniła dwie piłki setowe. W ciągu godziny i 42 minut tenisistka z Brisbane zdobyła 26 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Kolejną rywalką Tomljanović będzie Saisai Zheng (WTA 42), która wróciła z 2:4 w drugim secie i wygrała 6:2, 6:4 z Iriną-Camelią Begu (WTA 71). W trwającym 91 minut meczu Rumunka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. Chinka zamieniła na przełamanie siedem z 12 szans.

W czwartek odbędą się pozostałe mecze II rundy, w tym Magda Linette - Monica Niculescu. Polka i Rumunka wyjdą na kort około godz. 12:30 czasu polskiego.