WTA Hua Hin: Yafan Wang na drodze Magdy Linette. Polka zagra o półfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette odniosła dwa trzysetowe zwycięstwa i w piątek powalczy o półfinał turnieju WTA International w Hua Hin. Polka zagra z Chinką Yafan Wang.

W tym artykule dowiesz się o:

Magda Linette wygrała dwa trzysetowe mecze, z Australijką Priscillą Hon i Rumunką Moniką Niculescu. Dzięki temu zapewniła sobie pozostanie w Top 100 rankingu. W piątek jej rywalką będzie Yafan Wang. Polka powalczy o pierwszy półfinał od lipca (Nanchang).

Wang w II rundzie na korcie spędziła tylko 22 minuty. Prowadziła 4:1 z rozstawioną z numerem piątym Shuai Zhang, gdy jej rodaczka skreczowała z powodu zawrotów głowy. Wcześniej 24-latka z Pekinu w trzech setach pokonała Rosjankę Annę Blinkową. Wang zagra o drugi półfinał w sezonie. W Shenzhen dopiero w walce o finał uległa Arynie Sabalence.

W głównym cyklu w singlu Chinka nigdy nie doszła dalej niż do półfinału. W deblu w swoim dorobku ma trzy tytuły (Kuala Lumpur i Zhuhai 2015, Tajpej 2018). Aktualnie Wang znajduje się na 60. miejscu w rankingu singlowym, najwyższym w karierze.

Wang miała bardzo udany debiut w głównym cyklu. W 2014 roku w Kantonie doszła do półfinału, eliminując po drodze Samanthę Stosur. Na kolejny tak udany występ czekała do sezonu 2017. W Nanchangu dopiero w walce o finał uległa Nao Hibino. W zeszłym roku Chinka dotarła do półfinału w Tajpej. Zanotowała też najlepszy występ w imprezie rangi Premier Mandatory. W Miami wyeliminowała m.in. Carlę Suarez, a w 1/8 finału stoczyła zacięty bój z Andżeliką Kerber. Wang prowadziła 7:6, 2:0, ale ostatecznie przegrała z Niemką 7:6(1), 6:7(5), 3:6 po dwóch godzinach i 51 minutach.

Linette wygrała oba wcześniejsze mecze z Wang, z czego jeden w głównym cyklu. Trzy lata temu w Kaohsiung Polka zwyciężyła 7:5, 7:5. W 2015 roku poznanianka pokonała Chinkę 6:2, 6:4 w turnieju ITF w Saint Gaudens. W piątek tenisistki wyjdą na kort około godz. 9:30 czasu polskiego.

Thailand Open, Hua Hin (Tajlandia) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów piątek, 1 lutego

ćwierćfinał: kort centralny, drugi mecz od godz. 8:00 czasu polskiego

Magda Linette (Polska) bilans: 1-0 Yafan Wang (Chiny)