ATP Cordoba: Aljaz Bedene wygrał pierwszy mecz w dziejach turnieju. Guido Pella i Pedro Cachin ucieszyli rodaków

W pierwszym w historii meczu rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Tour 250 w Cordobie Aljaz Bedene w trzech setach pokonał Maximiliana Marterera. W poniedziałek wygrywali także Argentyńczycy - Guido Pella i Pedro Cachin.

Marcin Motyka
Aljaz Bedene Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Aljaz Bedene
Tegoroczna edycja turnieju ATP w Cordobie jest pierwszą w dziejach. Jako zwycięzca inauguracyjnego pojedynku na kartach historii imprezy zapisał się Aljaz Bedene. W meczu otwarcia Cordoba Open na korcie im. Mario Kempesa Słoweniec w godzinę i 26 minut pokonał 6:3, 6:4 Maximiliana Marterera.

Bedene zawdzięcza zwycięstwo świetnej dyspozycji serwisowej. Wprawdzie posłał tylko dwa asy, ale przy własnym podaniu zdobył 42 z 55 rozegranych punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Sam natomiast wykorzystał dwa z dziesięciu break pointów. W II rundzie Słoweniec zmierzy się z najwyżej rozstawionym Fabio Fogninim.

W poniedziałek powody do zadowolenia mieli również Argentyńczycy. W meczu sesji wieczornej oznaczony numerem ósmym Guido Pella ograł 6:1, 6:3 Paolo Lorenziego, który wszedł do drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Pedro Sousę. Z kolei kwalifikant Pedro Cachin wygrał 6:4, 6:4 z Cameronem Norrie'em i odniósł debiutancką wygraną na poziomie głównego cyklu. O kolejne zwycięstwo Argentyńczyk powalczy z Pablo Carreno, turniejową "czwórką".

Nie powiodło się za to trzeciemu z reprezentantów gospodarzy, Carlosowi Berlocqowi. 36-latek z Buenos Aires przegrał dramatyczny mecz z Malekiem Jazirim. Argentyńczyk uległ Tunezyjczykowi 3:6, 6:4, 6:7(4), choć w decydującym secie prowadził 5:4 z przewagą przełamania. Do 1/8 finału awansował również Lorenzo Sonego. Włoch wyeliminował Pablo Andujara.