ATP Montpellier: Lucas Pouille przegrał w II rundzie i nie obroni tytułu. Udany debiut Denisa Shapovalova

Broniący tytułu i najwyżej rozstawiony Lucas Pouille w trzech setach przegrał z kwalifikantem Marcosem Baghdatisem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Montpellier. Udany debiut zanotował Denis Shapovalov.

Marcin Motyka
Lucas Pouille Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Lucas Pouille
Do turnieju ATP w Montpellier Lucas Pouille przystąpił jako obrońca tytułu i najwyżej rozstawiony tenisista w drabince oraz tuż po półfinale wielkoszlemowego Australian Open. Z imprezą Francuz jednak niespodziewanie pożegnał się już po inauguracyjnym spotkaniu. W czwartek, w II rundzie, po dwóch godzinach i 40 minutach walki w pojedynku zakończonym po północy lokalnego czasu Pouille przegrał 6:7(2), 7:6(3), 4:6 z notowanym na 128. miejscu w rankingu kwalifikantem Marcosem Baghdatisem.

Pokonując aktualnie 17. w świecie Pouille'a, Baghdatis odniósł pierwsze zwycięstwo nad rywalem z czołowej "20" klasyfikacji singlistów od lipca ubiegłego roku, gdy w Wimbledonie ograł Dominika Thiema, wówczas siódmą rakietę globu. Kolejnym rywalem Cypryjczyka (w czwartek 12 asów, pięć przełamań i 43 zagrania kończące) będzie Radu Albot. Mołdawianin po dwóch godzinach i 34 minutach wygrał 7:6(5), 4:6, 6:4 z Ernestsem Gulbisem, który w I rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza.

Udany debiut w Open Sud de France zanotował Denis Shapovalov. 19-letni Kanadyjczyk pokonał 6:4, 7:6(1) starszego o 13 lat Marcela Granollersa. - To był naprawdę dobry mecz. Obaj świetnie serwowaliśmy. Cieszę się, że udało mi się wygrać - powiedział Shapovalov, który w 1/4 finału zagra z Pierre'em-Huguesem Herbertem. - To będzie trudna batalia, ale będę gotowy - dodał nastolatek.

Herbert natomiast w ćwierćfinale ograł 4:6, 6:4, 6:2 Ilję Iwaszkę. - Nie było łatwo. Mecz był intensywny. Kluczowe okazały się piłki na przełamanie, które obroniłem przy stanie 2:2 w drugim secie - mówił oznaczony numerem siódmym Francuz. - W ćwierćfinale z Denisem nie będę faworytem - dodał.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)