ATP Nowy Jork: Bernard Tomic wygrał pierwszy mecz w sezonie. W II rundzie zagra z Johnem Isnerem

Bernard Tomic w dwóch setach pokonał Lukasa Lacko w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP w 250 w Nowym Jorku i odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019. W 1/8 finału Australijczyk zmierzy się z Johnem Isnerem.

Marcin Motyka
Bernard Tomic Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Bernard Tomic
Kiedy Bernardowi Tomiciowi się chce, potrafi grać na znakomitym poziomie. Pokazał to w poniedziałkowym meczu I rundy turnieju ATP w Nowy Jorku przeciw Lukasowi Lacko. Australijczyk zaprezentował się świetnie. Bardzo dobrze serwował (posłał dziewięć asów, przy własnym podaniu zdobył 73 proc. rozegranych punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem), wykorzystał trzy z siedmiu break pointów i w zaledwie 53 minuty ograł Słowaka 6:4, 6:2.

Dla Tomicia to pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu w sezonie 2019. Poprzednie odniósł jeszcze w minionych rozgrywkach, 29 września, gdy w półfinale imprezy w Chengdu pokonał Joao Sousę. W II rundzie rywalem Australijczyka będzie najwyżej rozstawiony John Isner, który w tym roku pozostaje bez wygranego meczu. W poniedziałek Amerykanin doznał porażki w deblu. W parze z Brandonem Evansem ulegli duetowi Santiago Gonzalez / Aisam-ul-Haq Qureshi.

Do 1/8 finału awansował również inny reprezentant Australii, Jordan Thompson, turniejowa "siódemka". Australijczyk po dwóch godzinach i 35 minutach rywalizacji wygrał 6:7(7), 7:5, 6:1 z posiadaczem dzikiej karty, Noahem Rubinem.

Odpadł natomiast oznaczony numerem ósmym Tennys Sandgren. Amerykanin przegrał 6:7(4), 7:6(4), 4:6 z Paolo Lorenzim. W całym meczu obaj tenisiści zdobyli po 106 punktów, a o triumfie Włocha zadecydowało jedyne przełamanie, które wywalczył w trzecim gemie rozstrzygającego seta. Dla 37-latka z Rzymu to pierwszy wygrany pojedynek na poziomie ATP World Tour od 27 sierpnia, kiedy to w I rundzie US Open wygrał z Kyle'em Edmundem.

W poniedziałek rozegrano również decydujące mecze kwalifikacji. Awanse do głównej drabinki wywalczyli Adrian Menendez, Brayden Schnur, Ramkumar Ramanathan i Christopher Eubanks.