ATP Rotterdam: koniec serii Jo-Wilfrieda Tsongi. Danił Miedwiediew wygrał mecz mistrzów z zeszłego tygodnia

Danił Miedwiediew w dwóch setach pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Dla Francuza to pierwsza porażka po serii siedmiu wygranych. Dla Rosjanina siódme zwycięstwo z rzędu.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Do turnieju ATP w Rotterdamie Danił Miedwiediew i Jo-Wilfried Tsonga przystąpili po tym, jak w ubiegłym tygodniu okazali się najlepsi w innych halowych imprezach. Rosjanin zwyciężył w Sofii, natomiast Francuz wygrał w Montpellier i zdobył swój pierwszy tytuł od października 2017 roku. W piątek obaj zmierzyli się o półfinał ABN AMRO World Tennis Tournament.

Pierwszy set rozstrzygnął się już w gemie otwarcia, kiedy to przy piłce na przełamanie Tsonga trafił forhendem w siatkę. Dzięki temu Miedwiediew odebrał serwis rywalowi, następnie podwyższył prowadzenie na 2:0 i w efekcie wygrał partię otwarcia 6:4, choć w przy stanie 4:3 musiał bronić czterech break pointów. Z kolei druga odsłona była rozgrywana pod dyktando Rosjanina. Tenisista z Moskwy od stanu 1:2 wygrał pięć gemów z rzędu i całe spotkanie.

Mecz trwał godzinę i 32 minuty. W tym czasie Miedwiediew zaserwował siedem asów, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał trzy z dziesięciu piłek na breaka, posłał 19 zagrań kończących, popełnił 14 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 72 punkty, o 16 więcej od rywala. Z kolei Tsondze zapisano jednego asa, 16 uderzeń wygrywających oraz 30 pomyłek własnych.

Dla Miedwiediewa to drugie zwycięstwo nad Tsongą w trzecim pojedynku i drugie w tym roku. 5 stycznia pokonał tenisistę z Le Mans w półfinale imprezy w Brisbane. Rosjanin odniósł także siódmą wygraną z rzędu. Tak dobrej serii w głównym cyklu nie miał od sierpnia zeszłego roku, gdy także wygrał siedem kolejnych meczów. Francuz natomiast zakończył passę siedmiu spotkań, w których nie poniósł porażki.

W półfinale Miedwiediew zmierzy się z kolejnym Francuzem, Gaelem Monfilsem, którego pokonał w ubiegłym tygodniu w półfinale w Sofii. Paryżanin w piątek nie dał szans Damirowi Dzumhurowi. Wygrał 6:1, 6:2 w zaledwie 69 minut, zapisując na swoim koncie cztery asy, pięć przełamań i 20 zagrań kończących.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)