ATP Buenos Aires: David Ferrer nie wykorzystał meczboli i pożegnał się z Argentyną. Udany powrót Dominika Thiema

W swoim ostatnim w karierze meczu w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires, David Ferrer nie wykorzystał meczboli i w trzech setach przegrał z Albertem Ramosem. Udany powrót po kontuzji zanotował Dominic Thiem.

Marcin Motyka
David Ferrer Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: David Ferrer
David Ferrer rozegrał 31. i ostatni pojedynek w turnieju ATP w Buenos Aires. Kończący w maju karierę Hiszpan, trzykrotny mistrz Argentina Open, na pożegnanie stoczył zażarty bój z Albertem Ramosem. Ferrer wygrał pierwszego seta, ale w tie breaku drugiej partii nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, a w trzeciej odsłonie już nie był w stanie odrobić strat poniesionych na początku, gdy przegrał pięć gemów z rzędu. Ostatecznie po dwóch godzinach i 27 minutach gry tenisista z Walencji uległ rodakowi 6:3, 6:7(9), 3:6.

Wygrywając, Ramos awansował do pierwszego ćwierćfinału od września, gdy doszedł do 1/4 finału w Shenzhen. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie Diego Schwartzman. Rozstawiony z numerem czwartym Argentyńczyk pokonał 6:4, 2:6, 6:2 Aljaza Bedene, zeszłorocznego finalistę Argentina Open, rewanżując się tym samym Słoweńcowi za porażkę w ćwierćfinale tej imprezy sprzed 12 miesięcy.

W czwartek rywalizację na zawodowych kortach wznowił Dominic Thiem. Austriak, który z powodu kontuzji lewej nogi pauzował przez trzy ostatnie tygodnie, zanotował zwycięski powrót. W meczu sesji nocnej na korcie im. Guillermo Vilasa wygrał 6:4, 6:4 z Maximilianem Martererem, czterokrotnie przełamując podanie leworęcznego Niemca.

Broniący tytułu Thiem w 1/4 finału zmierzy się z Pablo Cuevasem, z którym ma bilans 2-2, w tym 1-2 na ceglanej mączce. Urugwajczyk w pojedynku II rundy bez straty seta wyeliminował oznaczonego numerem piątym Joao Sousę.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)