WTA Dubaj: Petra Kvitova górą w bitwie Czeszek. Kiki Bertens zmarnowała piłkę meczową

Petra Kvitova pokonała w trzech setach Kateriną Siniakovą w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Kiki Bertens zmarnowała piłkę meczową i przegrała z Viktorią Kuzmovą.

Petra Kvitova Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Po mocnym otwarciu sezonu (tytuł w Sydney i finał Australian Open), Petrze Kvitovej (WTA 4) przytrafił się słabszy start w Petersburgu, gdzie w ćwierćfinale przegrała z Donną Vekić. W Dubaju Czeszka miała wolny los i rywalizację rozpoczęła od II rundy. We wtorek zwyciężyła 6:7(3), 6:4, 6:4 swoją rodaczkę Katerinę Siniakovą (WTA 44). W pierwszym secie dwukrotna mistrzyni Wimbledonu z 3:5 doprowadziła do tie breaka, ale nie zdołała go wygrać. W drugiej i trzeciej partii ani razu nie straciła podania, a sama uzyskała dwa przełamania.

W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu Kvitova popełniła dziewięć podwójnych błędów i zaserwowała siedem asów. Zdobyła 50 z 65 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z siedmiu break pointów i po raz drugi pokonała Siniakovą (Praga 2018). Kolejną rywalką Kvitovej będzie Jennifer Brady.

Kiki Bertens (WTA 8) przegrała 2:6, 6:4, 6:7(6) z Viktorią Kuzmovą (WTA 46). W trzecim secie Holenderka poderwała się do walki i z 2:5 doprowadziła do tie breaka po obronie piłki meczowej. W nim nie wykorzystała prowadzenia 3-0 oraz meczbola przy 6-5. W ciągu dwóch godzin i 11 minut Słowaczka zamieniła na przełamanie pięć z 13 szans i zdobyła o trzy punkty więcej (107-104).

W III rundzie Kuzmova zmierzy się z Sofią Kenin (WTA 37), która zwyciężyła 6:3, 2:6, 4:6 z Darię Kasatkinę (WTA 13). W niedzielę Rosjanka wróciła z 1:4 i wyeliminowała Magdalenę Fręch. W ten sposób wygrała pierwszy w tym roku mecz w głównym cyklu. W starciu z Amerykanką tenisistka z Togliatti nie wykorzystała prowadzenia 3:0 w pierwszym i 2:0 w trzecim secie. W ciągu godziny i 40 minut Kenin siedem razy straciła podanie, a sama zamieniła na przełamanie osiem z 11 szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w Miami również wygrała Amerykanka.

Elina Switolina (WTA 6) odrodziła się z 1:4 w pierwszym secie i wyeliminowała Ons Jabeur (WTA 56). Ukrainka prowadziła 7:6(4), 4:0, gdy jej rywalka skreczowała. Tunezyjka odczuwała ból w prawym ramieniu po upadku, który wydarzył się przy stanie 4:4. Switolina to mistrzyni dwóch ostatnich edycji imprezy w Dubaju. Alison Riske (WTA 51) wygrała 6:2, 6:3 z Alize Cornet (WTA 52). W ciągu 78 minut Amerykanka odparła trzy break pointy i podwyższyła na 5-0 bilans meczów z Francuzką.

Su-Wei Hsieh (WTA 31) w 68 minut pokonała 6:1, 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 33). Tajwanka zniwelowała cztery break pointy i odniosła trzecie zwycięstwo nad Amerykanką. Tenisistki te spotkały się w drugim kolejnym turnieju. Przed tygodniem w Dosze Hsieh oddała Białorusince dwa gemy.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)