Challenger Bergamo: deblowa porażka Tomasza Bednarka. W środę występ polskiej pary

Tomasz Bednarek szybko zakończył występ w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Bergamo. We wtorek Polak przegrał mecz I rundy debla w parze z Mohamedem Safwatem.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
Polsko-egipski duet zmierzył się z Tomislavem Draganją i Andreasem Siljeströmem. W pierwszym secie nie miał żadnych szans i przegrał od stanu po 2 cztery gemy z rzędu. W drugiej partii Tomasz Bednarek i Mohamed Safwat nie wykorzystali jedynego w meczu break pointa. Z kolei chorwacko-szwedzka para zwieńczyła w 12. gemie trwający 71 minut mecz wynikiem 6:2, 7:5.

Bednarek pożegnał się z challengerem w Bergamo, ale w grze pozostali jeszcze Karol Drzewiecki i Szymon Walków. Biało-Czerwoni weszli do drabinki, bo z turnieju wycofały się dwie pary. Pierwszy mecz na włoskich kortach twardych rozegrają w środę, a ich przeciwnikami będą Bośniak Tomislav Brkić i Niemiec Dustin Brown.

Trofeo Faip-Perrel, Bergamo (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 46,6 tys. euro
wtorek, 19 lutego

I runda gry podwójnej:

Tomislav Draganja (Chorwacja) / Andreas Siljeström (Szwecja) - Tomasz Bednarek (Polska) / Mohamed Safwat (Egipt) 6:2, 7:5