WTA Dubaj: Kristina Mladenović pożegnała Naomi Osakę. Trudne mecze Simony Halep i Andżeliki Kerber

Kristina Mladenović wyeliminowała liderkę rankingu Naomi Osakę w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Do 1/8 finału, po niełatwych meczach, awansowały Simona Halep i Andżelika Kerber.

Kristina Mladenović Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
Naomi Osaka zanotowała pierwszy występ od czasu triumfu w Australian Open. W Dubaju w II rundzie Japonka przegrała 3:6, 3:6 z Kristiną Mladenović (WTA 67). Liderka rankingu fatalnie serwowała. Popełniła pięć podwójnych błędów i w ciągu 66 minut siedem razy oddała podanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym roku, też w Dubaju, Osaka pokonała Francuzkę.

W II rundzie Simona Halep (WTA 2) zmierzyła się z Eugenie Bouchard (WTA 79), z którą jedynej porażki doznała w półfinale Wimbledonu 2014. We wtorek Rumunka wygrała 7:6(4), 6:4 i podwyższyła na 4-1 bilans meczów z Kanadyjką. W trwającym godzinę i 42 minuty spotkaniu Halep raz została przełamana, a sama wykorzystała dwa z siedmiu break pointów. Bouchard popełniła siedem podwójnych błędów.

Kolejną rywalką Halep będzie Łesia Curenko (WTA 23), która zwyciężyła 6:4, 6:7(5), 6:3 Lin Zhu (WTA 107). Ukrainka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 4:1. W trwającym dwie godziny i 28 minut meczu było 14 przełamań, z czego osiem dla tenisistki z Kijowa. Zhu w poprzedniej rundzie wyeliminowała Elise Mertens, która w sobotę zdobyła tytuł w Dosze.

Andżelika Kerber (WTA 7) miała spore problemy z Dalilą Jakupović (WTA 85). W pierwszym secie Niemka przegrywała 1:5. Przy 5:6 obroniła dwie piłki setowe i ostatecznie wygrała 7:6(4), 6:3. W ciągu 93 minut była liderka rankingu wykorzystała pięć z 12 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Su-Wei Hsieh. Jennifer Brady (WTA 117) pokonała 6:4, 7:5 Caroline Garcię (WTA 20). Francuzka podniosła się i z 1:3, 0-40 wyszła na 5:4 w drugim secie, ale w trzech kolejnych gemach zdobyła tylko trzy punkty. O ćwierćfinał amerykańska kwalifikantka zmierzy się z Petrą Kvitovą.

Wtorek był dobrym dniem dla Hiszpanek. Garbine Muguruza (WTA 19) wróciła z 3:5 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:2 Saisai Zheng (WTA 41). W ciągu 93 minut była liderka rankingu zniwelowała sześć z ośmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 12 szans. W III rundzie Muguruza zmierzy się z Eliną Switoliną, z którą ma bilans spotkań 3-4. Carla Suarez (WTA 26) wygrała 6:4, 6:4 z Shuai Zhang (WTA 39). Tenisistka z Barcelony uzyskała pięć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Mladenović.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)